iMagazine

HK Center

Apple Pay w PKO BP od 2 października

28/09/2018, 15:52 · · · 7

Choć wciąż nie są to oficjalne informacje, to już praktycznie pewne. Płatności za pomocą Apple Pay trafią do kolejnego banku w Polsce. Od wtorku 2 października korzystać z Apple Pay będą mogli klienci PKO BP. Część z nich może robić to już dziś.

Apple Pay w Polsce wystartował 18 czerwca 2018 roku. Na start usługa dostępna była dla klientów mBank, Pekao, Getin Bank, Nest Bank, Raiffeisen Polbank, Alior Bank, BGZ BNP Paribas oraz BZ WBK (obecnie Santander). Teraz do tego grona dołączą także klienci PKO BP. Oficjalnie stać się ma to 2 października.

Informację podał serwis Cashless i według także naszych informacji Apple Pay testowo działa już u wybranych klientów banku. Dla wszystkich dostępny będzie od najbliższego wtorku. Ponoć bank miał wcześniej techniczną możliwość udostępnienia Apple Pay, ale musiał się wstrzymać ze względu na premierę nowych iPhone’ów co wydaje się być uzasadnione.

Miejmy nadzieje, że wkrótce Apple Pay pojawi się także w innych bankach. Sam korzystam z niego od czerwca, ale wiem, że jest wielu klientów m.in. ING, którzy wciąż czekają na pojawienie się u nich Apple Pay.

7

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
DaroooMarcinGregoryHouseDariusz BieńkowskiMArcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nikodem
Gość
Nikodem

Dobrze by było żeby w końcu Millennium tez wprowadził Apple Pay. Korzystam z ich usług ale mam tez konto w PKO i chyba do nich się przeniosę.

Adas
Gość
Adas

Oficjalnie to powiedzieli ze 2 października będą informowali kiedy będzie dostępna usługa, a nie uruchomią usługę. Nierzetelna strona :(

MArcin
Gość
MArcin

Co z klientami Inteligo?

Dariusz Bieńkowski
Użytkownik

Świat stanął na głowie. Zawsze o PKO BP mówiło się, że to bank dla emerytów, w którym czas zatrzymał się za komuny. Dzisiaj jako klient ING, banku, który zawsze starał się być tym z „wysokiej półki”, tym nowoczesnym, jestem jedną z ostatnich osób, która będzie mogła skorzystać z Apple Pay.

GregoryHouse
Gość
GregoryHouse

Za to w ING Leśne Dziadki i Beton

Marcin
Gość
Marcin

A wiadomo co z klientami Inteligo?

Darooo
Gość
Darooo

Inteligo ruszy w tym samym momencie co konta w PKO BP :)