iMagazine

Jeśli nie potrafisz pisać jedną ręką na klawiaturze iPhone’a XS Max, to spróbuj tego tricku

01/10/2018, 10:08 · · · 1

iPhone XS Max ma ekran prawie tak duży, jak popularny tablet Nexus 7 sprzed paru lat. Jeśli używacie tego pierwszego, to być może zauważyliście, że trudno się pisze na jego klawiaturze jedną ręką. Jest jednak na to rozwiązanie.

Bodajże iOS 11 wprowadził węższą klawiaturę, którą można uruchomić na dwa sposoby. Pierwszą jest wejście do Settings / Ustawienia → General / Ogólne → Keyboards / Klawiatury → One-Handed Keyboard / Jednoręczna Klawiatura i ustawienie tam odpowiedniej opcji, czyli lewej lub prawej.

Alternatywnie, jeśli korzystacie z przynajmniej dwóch klawiatur, wystarczy kliknąć i przytrzymać glob w rogu ekranu i jak wyskoczy pop-up, to należy na nim kliknąć na dole w odpowiednią ikonę, wskazującą przesunięcie klawiatury w lewo lub prawo.

Po wykonaniu jednej z powyższych operacji, klawiatura stanie się węższa i przytulona do lewej lub prawej strony ekranu, co powinno Wam ułatwić pisanie na niej. Nie miałem okazji testować tego na XS Max (screenshoty pochodzą z X/XS i zakładam, że różnica będzie większa w przypadku większego modelu), więc nie sprawdzałem na ile jest to wygodne rozwiązanie, ale jeśli Wam to przypadnie do gustu, to dajcie znać w komentarzach.

1

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.