iMagazine

Seriale od Apple mają być dostępne za darmo

11/10/2018, 12:39 · · · 1

Usługa wideo Apple coraz bliżej i wygląda na to, że firma wreszcie zaoferuje dodatkowy argument za posiadaniem urządzeń Apple. Filmy i seriale zamówione przez Apple mają być darmowe dla użytkowników iUrządzeń. Na razie nie jest jednak pewne, czy zobaczymy je w Polsce.

W planach Apple jest ponad 20 oryginalnych produkcji, a przynajmniej o tylu wiadomo. Wszystko wskazuje na to, że miejscem w którym je znajdziemy będzie TV App. Tam pojawi się drugi sezon Carpool Karaoke i to już w ten piątek. Tam mają się pojawiać też kolejne pozycje. Problem w tym, że aplikacja nie jest dostępna w Polsce. Chyba, że coś zmieni się na dniach.

Wiadomo też, że Apple będzie oferować grzeczne treści. Nie zobaczymy tam brutalnych materiałów, golizny, scen rodem z Gry o Tron. Podobnie jak to jest w przypadku restrykcji Apple względem App Store. To dobrze patrząc z perspektywy młodszych odbiorców, jednocześnie jednak, taka próba „lukrowania” świata wydaje się być nieco przesadna. Chociażby w App Store nie może pojawić się aplikacja dla magazynu Playboy, gdzie nie ma mowy o porno, a o erotyce.

Najnowsze wieści głoszą, że seriale od Apple mają być dostępne za darmo dla użytkowników sprzętu Apple. To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę liczbę subskrypcji, którymi się otaczamy. Pozostaje kwestia tego, na ile wartościowe będą to treści. Obecne produkcje Carpool Karaoke, czy Planet of The Apps nie są jakoś szczególnie interesujące 1

Do tej pory Apple nie prowadziło rywalizacji z innymi producentami smartfonów na dodatki. Jedyną wartością dodaną były tak właściwie aplikacje iWork. Od dawna powtarzam, że Apple powinno zmienić politykę co do swojej chmury. Miło byłoby, gdyby do każdego zakupionego urządzenia dodawane były dodatkowe GB przestrzeni w chmurze, zwłaszcza chmurze rodzinnej.

Konkurenci kuszą dodatkami do swoich produktów. Bardzo fajne jest to, co robi Samsung na polskim rynku w przypadku telewizorów. Kupując telewizor otrzymujemy Smart Pack, czyli pakiet z dostępem nawet do 6 miesięcy do wybranych serwisów VOD. W skład pakietu wchodzi HBO Go, ShowMax, Vod.pl, Ipla, Player+, ElevenSports, Filmbox Live. To pozwala poznać usługi, a także możliwości samego telewizora. U Apple taki okres próbny ogranicza się do trzech miesięcy Apple Music, ale to też nie jest powiązane ściśle z urządzeniami.

Jeśli pozycje wideo od Apple okażą się ciekawe i będą dostępne dla użytkowników sprzętu Apple za darmo, to będzie to udana zagrywka. Zwłaszcza gdy pozycje te niczym viral rozejdą się po sieci i będzie się o nich mówić. Mam jednak duże wątpliwości, czy rzeczywiście mają szansę stać się kartą przetargową. O wszystkim przekonać powinniśmy się wiosną przyszłego roku.

  1. Oczywiście gusta są różne i jest to moja opinia.
1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bublik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bublik
Gość
bublik

Brak sumowania się darmowych 5GB iCloud przy kilku urządzeniach pod jednym kontem uważam niezmiennie za potwarz