Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Aktywacja eSIM w iPhone XS i XR dzięki Truphone

Aktywacja eSIM w iPhone XS i XR dzięki Truphone

Norbert Cała
norbertcala
10
Dodane: 5 lat temu

Przedwczoraj pojawił się system iOS 12.1, który przynosi wsparcie dla eSIM (Dual SIM) w iPhonach XS oraz XR. Dziś zaś pojawiła się aplikacja MyTruphone, która pozwala na używanie tej funkcjonalności na naszych iPhone’ach.

Całość konfiguracji oraz wybór planu taryfowego dokonujemy właśnie z tej aplikacji. Na początek musimy wybrać plan taryfowy, mamy do wyboru trzy możliwości:
– 300MB na jeden dzień za 25 zł
– 1GB na 30 dni za 70 zł
– 3GB na 30 dni za 200 zł.

Tanio nie jest ale musimy pamiętać, że to pakiet transmisji danych praktycznie dla całego świata. Na liście państw w których działa ten plan taryfowy jest 80 pozycji. W tym np USA, Indonezja, Japonia. Brazylia itp. Biorąc pod uwagę ilość państw, to wcale nie jest tak drogo, a na pewno taniej niż roaming polskich operatorów poza UE.

Płatności za plan taryfowy dokonujemy przez Apple Pay bezpośrednio z aplikacji. Po płatności mamy kilka kroków, w których dokonujemy finalnej konfiguracji. Jednym z kroków jest wybór która karta jest domyślna dla transmisji danych. Potem możemy dokonać zmiany w ustawieniach iPhone’a .

Po uruchomieniu eSIM, mamy w miejscu wskazań zasięgu dwie pozycje, a na liście ostatnich połączeń informacje, której kary używaliśmy do połączenia. Podczas wykonywania nowego połączenia możemy wybrać, której karty używamy do wykonania połączenia.

Link do aplikacji – MyTruphone.

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek.

norbertcala
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 10

Problem w tym, że te serwisy wcale tak dobrze nie działają w tych wszystkich krajach. Korzystałem w Rzymie na iPadzie Pro i nigdzie nie miałem LTE, wszędzie maks 3G. Miesiąc z nimi walczyłem o zwrot kasy…
Z drugiej strony internet na kartach prepaid jest czymś bardzo powszechnym. Będąc ostatnio w Indonezji zapłaciłem niecałe 50 zł za 20GB LTE…

Jeżeli chodzi o eSim to czekam na zupełnie inne rozwiązanie, a mianowicie kiedy mój operator go zaoferuje. Dzięki temu nie będę miał karty sim w urządzeniu i jadąc gdzieś będę kupował lokalną kartę z netem.
Obecnie wożę dwa telefony – iPhone zostaje na krajowym simie, do Xiaomi wkładam lokalnego pre-paid’a.

Taniej z pewnością jest, ale na pewno nie jest wygodniej. Po pierwsze trzeba tą kartę mieć, mieć też mobilny router, pamiętać o ładowaniu dodatkowego urządzenia. A czas i wygoda to też pieniądz. Dzięki temu w wielu miejscach już na lotnisku powiadomimy bliskich o wylądowaniu, skorzystamy z mapy i rozkładów transportu publicznego, albo zamówimy taksówkę tańszą niż tą z postoju. W dodatku tylko w niektórych krajach karty SIM są tak prosto dostępne jak u nas, niemal w każdym kiosku. W innych ten dostęp jest mocno utrudniony.

Polecam UBIGI https://cellulardata.ubigi.com/esim-profile/ To nieatoryzowany przez Apple operator eSIM (tak jak np. polski Plus), wiąże się to z tym, że trzeba ręcznie wpisać APN.

Ceny są znacznie ciekawsze niż w Truephone i GigSky. Dodatkowo można założyć profil eSIM bez kupowani jakiegokolwiek pakietu. Pakiet można kupić dopiero gdy znajdziemy się w zasięgu sieci UBIGI.