iMagazine

AutoMapa działa już w CarPlay

16/11/2018, 08:28 · · · 16

CarPlay był przez długi czas dość martwym systemem, bo obsługiwał tylko nawigację w Apple Maps, a te są …. nasz filmik jest chyba ciągle aktualny. Na szczęście wraz z iOS 12 to się zmieniło i aplikacje zewnętrzne mogą być łatwiej integrowane z CarPlay.

Sporo aplikacji nawigacyjnych dostało już wsparcie do CarPlay, a teraz dostała go też aplikacja AutoMapa czyli jedna z najstarszych polskich nawigacji samochodowych. Później od wszystkich bo jak się okazało pisanie appek dla CarPlay dla developerów z Polski nie jest łatwą sprawą.

Testowałem AutoMapę z CarPlay przed jej ukazaniem się finalnie i działa bardzo dobrze, wraz z wybieraniem adresu głosowo w języku polskim.

Po podłączeniu iPhone’a z najnowszą AutoMapą do samochodu wyposażonego w CarPlay, wyświetlanie map, odtwarzanie komunikatów nawigacyjnych i sterowanie funkcjami odbywa się bezpośrednio przez wyświetlacz i systemy wbudowane w pojeździe.
Wersja obsługująca CarPlay zawiera wszystkie znane użytkownikom AutoMapy elementy nawigacji: najlepsze na rynku mapy, głosową obsługę wybierania adresów i punktów POI oraz AutoRadar służący do wymiany informacji o punktach kontroli i innych zdarzeniach drogowych. Dodatkowo podczas nawigacji z użyciem samochodowego wyświetlacza, na ekranie telefonu wyświetlane są dodatkowe informacje o kolejnych manewrach na całej trasie przejazdu.

Teraz pozostaje pytanie czy czekacie na nasz, nowy test nawigacji, tym razem w CarPlay oraz jak bardzo chcecie wszyscy CarPlay w wersji bezprzewodowej?

16

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

16
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
8 Thread replies
13 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
DarooJarekydc99Piotrek KornatowskiPiotrek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Red
Gość
Red

W dobie Waze korzystanie z płatnej Automapy wydaje się trochę bez senssu. Ale plus za sam fakt dostosowani apki pod CarPlay

Rafał
Gość
Rafał

Możesz uargumentować? Pytam całkiem serio.

Red
Gość
Red

Poza brakiem map ofline to wszystko przemawia za Waze. Lepszy algorytm wyznaczania trasy, lepsze omijanie korków, poza PL dużo lepsza baza radarów (w tym odcinkowych), dużo sprawniejsza edycja i nowości. Jak na produkt należący do Google to aż sam się dziwie że jest tak mega :)

Jendrek
Gość
Jendrek

Od jakiegoś czasu próbuję Waze i IMO wyznacza gorsze trasy od Google Maps.

art
Gość
art

Potestowałem wczoraj; brak mi jakichkolwiek ustawień przez Carplay – skalowanie, zmiana trasy, opcje – płatna bezpłatna omijaj autostrady. Po chwili wpadłem na pomysł żeby to zmianiać z aplikacji w telefonie i da się ale to chyba bez sensu… czekam na update, bo samą apkę lubię ;-)

Błażej
Gość
Błażej

Można wiedzieć jaka marka auta, że tak wygodnie się operuje mapami z wyświetlacza na kokpicie?

Rafał
Gość
Rafał

Radio na zdjęciu wygląda jak volkswagenowska jednostka RNS510. Ja mam w starym EOSie wsadzone chińskie RCG330 i CarPlay działa znakomicie…

SylwesterR
Gość
SylwesterR

A może by tak Naviexpert do testu dodać, jak tylko zaktualizują do obsługi CarPlay? W końcu też rodzimy i z genialnymi mapami i świetnymi algorytmami wyliczania tras i omijania korków….

Błażej
Gość
Błażej

Powiem tak. Z utęsknieniem czekałem na to kiedy będę mógł używać map Google w carplay. Gdy stało się to możliwe po jednym użyciu wróciłem do map Apple i one działają najlepiej po podłączeniu do mojego auta. Najlepiej i najprzyjemniej bo na przykład nie wyłączają muzyki na czas odtwarzania komunikatu co mnie mocno irytuje w mapach Google. Może w Androidzie mapy Googla działają lepiej? Póki co, tam gdzie jeżdżę doskonale nawigują mapy Apple choć mam świadomość, że zdarza się, iż prowadzą fatalnie. Ciekawi mnie jeszcze Here poprzez Carplay.

Ędriu
Gość
Ędriu

Używałem od niepamiętnych czasów (pewnie więcej niż 10) na urządzeniach z Windows Mobile i windowsCE. Używam teraz na iPhone.
Lepszej nawigacji w Polsce nie ma.
Współpraca z CarPlay podnosi zalety tej aplikacji.

ydc99
Gość
ydc99

AutoMapę używałem od 2005 r. aż do dzisiaj, kiedy wygasła mi licencja. W Polsce najlepiej wyznacza trasy, poza granicami działa, jak Here (bo korzysta z map Here). Największą obecnie jej wadą, gdy działa już on-line (na smartfonach), jest to, że nie reaguje szybko na aktualną sytuację na drodze (wypadek i itp.).

Piotrek
Gość
Piotrek

Carplay bezprzewodowy jak na razie działa tak sobie. Jak np włączę spotify i google maps to potrafi się wywalać. Nie wiem czy to wina carplay’a czy systemu samochodowego

Piotrek Kornatowski
Użytkownik
Piotrek Kornatowski

Carplay bezprzewodowy jak na razie działa tak sobie. Jak np włączę spotify i google maps to potrafi się wywalać. Nie wiem czy to wina carplay’a czy systemu samochodowego

Daroo
Gość
Daroo

To teraz pora , aby AutoMapa zadziałała na Android Auto.
Pozdrawiam cały zespół AutoMapy i oby tak dalej ,robicie świetną robotę .
Warto pomyśleć o aplikacji na Android Auto tym bardziej , że coraz więcej użytkowników ma właśnie ten program w samochodach .