iMagazine

Apple Entrepreneur Camp – warsztaty Apple dla przedsiębiorczych kobiet

27/11/2018, 10:36 · · · 1

Apple uruchomiło właśnie kolejną edukacyjną inicjatywę jaką są dwutygodniowe warsztaty dla firm prowadzonych przez kobiety. Entrepreneur Camp ma pozwolić kobietom lepiej zaistnieć w świecie aplikacji. To kolejny duży projekt firmy nastawiony na wsparcie deweloperów.

Apple to dziś nie tylko jedna z największych firm na świecie, ale też cały ekosystem przedsiębiorstw żyjących wokół nich. Z jednej strony Apple część firm uśmierca wprowadzając własne rozwiązania zbliżone do tych oferowanych przez aplikacje firm trzecich, z drugiej strony stara się jednak kreować na instytucję odpowiedzialną za całą branżę. W ostatnich dniach firma zapowiedziała nowe działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży związane z programowaniem i nauką języka Swift. Jednak dużą nowością jest „obóz” dla kobiecych przedsiębiorstw związanych z tworzeniem aplikacji (app-driven businesses).

Apple Entrepreneur Camp będzie odbywał się co kwartał w Cupertino i będzie trwał dwa tygodnie. Będą to warsztaty poświęcone programowaniu, prowadzeniu biznesu. Spotkania 1-na-1 z inżynierami Apple. Uczestnicy otrzymają też rok darmowego członkostwa w Apple Developer Program, a także do dwóch wejściówek na konferencje WWDC. Dodatkowo Apple chce stworzyć społeczność w oparciu o absolwentów tego programu. W pierwszej pilotażowej edycji udział ma wziąć 10 zespołów, a w kolejnych będzie to już 20 przedsiębiorstw, wytypowanych na podstawie zgłoszeń, które można składać online.

Zespoły uczestniczące w warsztatach mogą liczyć maksymalnie 3 osoby. Apple stawia jednak poważne warunki uczestnictwa, w celu wyrównywania szans w mocno męskim biznesie jakim jest IT. Dlatego też CEO lub współzałożycielem firmy musi być kobieta, ponadto deweloperem uczestniczącym w warsztatach również musi być kobieta. Dopiero trzecia osoba w zespole uczestniczącym w warsztatach może być dowolnej płci. Do programu zakwalifikują się oczywiście twórcy najbardziej unikalnych i innowacyjnych aplikacji.

To pierwszy taki, oficjalny program mentorski Apple, który będzie ulokowany bezpośrednio w Cupertino. Do tej pory Apple prowadziło liczne szkolenia i mniej lub bardziej oficjalne wsparcia dla deweloperów na całym świecie.

Jeśli spełniacie warunki programu i macie ochotę wybrać się do Cupertino by zdobyć cenne doświadczenie, możecie już aplikować na „obóz Apple”.

1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko