iMagazine

Nowe ikony Microsoft Office

30/11/2018, 10:06 · · · 5

Jeszcze dziś w wasze ręce oddamy grudniowy numer iMagazine, w którym przeczytacie między innymi o historii pakietu Microsoft Office. Tymczasem w andrzejkową noc Microsoft przyczynił się do kolejnego kroku w tej historii. Właśnie zmianie uległy ikony pakietu Office, które teraz są zgodne z Fluent Design.

Pakiet Office rozwijany jest od lat 80-tych ubiegłego wieku i przechodzi cały czas ewolucje. W tej chwili najważniejsze elementy to multiplatformowość pakietu oraz Office 365, czyli usługa subskrypcyjna. Najnowszym etapem w rozwoju systemu jest wprowadzanie elementów Fleunt Design, czyli nowej stylistyki Microsoftu obejmującej także system Windows 10.

Microsoft postanowił zmienić ikony wszystkich aplikacji pakietu Office łącznie z logo Skype’a i usługi OneDrive. Ostatni raz Word, Excel i spółka zyskały nowe ikony w 2013 roku i była to znacząca stylistycznie zmiana względem ikon z 2007 i 2010 roku. Przy okazji wprowadzenia nowych ikon Microsoft opublikował, krótki film.

Zmiany ściśle nawiązują do nowej stylistyki Microsoftu, ale też w dużej mierze łączą stare z nowym. Nie zabrakło charakterystycznych liter W, X i P. Osobiście uważam, że nowe ikony wypadają bardzo na plus.

źródłoMicrosoft

5

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
d3d4Damianuser mMaciejRafał Rudzki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał Rudzki
Użytkownik
Rafał Rudzki

Ok mam Windows 10 office 365 aktualizacja z wczoraj a tych ikon nie ma. Co trzeba zrobić by je mieć?

Maciej
Gość
Maciej

Poczekać aż wprowadza, a nie zaprezentują

user m
Gość
user m

Jaka jest aktualna wersja Office na maka przy subskrypcji 365?

Mam v. 16.19 i nie ma nowszych aktualizacji

Damian
Gość
Damian

aktualna to 16.20, ale w niej nie ma jeszcze nowych ikon. Co więcej w subskrypcji nie ma jeszcze tak hucznie zapowiedzianego Office 2019 for Mac.

d3d4
Gość
d3d4

16.20 to beta, nie oficjalna.