iMagazine

Apple potwierdza eSIM w Polsce – na razie tylko Orange

06/12/2018, 09:35 · · · 4

Wraz z aktualizacją iOS Apple odświeżyło także swoje strony wsparcia w tym listę operatorów na świecie wspierających eSIM w iPhone’ach. Na tej liście znalazł się także Orange. To jasne potwierdzenie, że debiut eSIM w Orange jest kwestią dni.

Na liście operatorów znajdziemy partnerów firmy z całego świata. Z Polski jest to Orange, Play oraz T-Mobile. Nie ma oczywiście Plusa, gdzie nie można liczyć na oficjalną dystrybucje sprzętów Apple, czy wsparcie dla takich technologii jak VoLTE, czy Wi-Fi Calling, a nawet problemy z podstawowymi funkcjami jak HotSpot Osobisty, czy wiadomości MMS.

We wszystkich innych sieciach w Polsce wspierane są takie funkcje jak:

  • FaceTime w sieci komórkowej (w Plus również)
  • LTE (w Plus również)
  • Hotspot osobisty (w Plus również przy odpowiedniej konfiguracji, czasami nadarzają się problemy)
  • VoLTE (Rozmowy głosowe przez LTE)
  • Rozmowy przez Wi-Fi (WiFi Calling)

Dodatkowo w Play i T-Mobile obecna jest funkcja Visual Voicemail, związana z pocztą głosową. Apple podaje także, że w Orange i T-Mobile istnieje możliwość zdjęcia blokady, domyślam się, że chodzi tu o blokadę SimLock, której już nie stosuje żaden z ooeratorów.

Najważniejsze jednak, że przy Orange pojawiła się informacja o wsparciu dla kart eSIM. Co oznacza zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, że funkcja ta zostanie udostępniona na dniach – najprawdopodobniej we wtorek w przyszłym tygodniu. Bardzo prawdopodobne, że debiut ten jest nawet ściśle związany z pojawieniem się iOS 12.1.1 i poprawkami w funkcjonowaniu eSIM i DualSim w najnowszych iPhone’ach.

Największą zagadką jest Apple Watch, tutaj prawdopodobnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Mam nadzieje, że Orange nie tylko wprowadzi eSIM dla Apple Watch w najbliższych miesiącach, ale zaprezentuje ciekawą ofertę wraz z ratalnym zakupem zegarka Apple. Wszystko powinno wyjaśnić już w przyszłym tygodniu.

4

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Krzysiek MakoNorbert CałaAdam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam

A dlaczego na tej liście nie ma w ogóle Plusa?

Norbert Cała
Użytkownik

Plus nie ma oficjalnie iPhone w swojej ofercie

Mako
Gość
Mako

Naprawdę Orange nie wspiera Visual Voicemail?
:( A poważnie zastanawiałem się z przejściem tam z Play. Czyli dla mnie tylko Play albo różowi.

Krzysiek 
Użytkownik

I mamy wtorek. Esim jak nie było tak nie ma ;/ Pomimo, że na stronie Apple wisi, że już funkcjonuje.