iMagazine

Apple udostępnia aktualizację watchOS 5.1.2 uaktywniającą funkcję EKG

06/12/2018, 19:29 · · · 4

Apple udostępniło właśnie aktualizację watchOS do wersji 5.1.2. Najwięcej nowości wnosi dla posiadaczy Apple Watch 4.

Poniżej oficjalna lista zmian:

To uaktualnienie zawiera nowe funkcje, udoskonalenia i poprawki błędów:

 • Nowa aplikacja EKG na Apple Watch Series 4 (tylko USA i terytoria zależne)
  • Pozwala wykonywać elektrokardiogram podobny do elektrokardiogramu jednoodprowadzeniowego
  • Pozwala określać, czy tętno wskazuje na migotanie przedsionków (poważny rodzaj arytmii), czy jest sinusoidalne (serce bije w normalnym rytmie)
  • Pozwala zachowywać wykres i klasyfikację EKG, jak również wszelkie stwierdzone objawy, w pliku PDF na iPhonie (aplikacja Zdrowie) na potrzeby konsultacji lekarskiej
 • Dodaje możliwość otrzymywania alertów w przypadku wykrycia arytmii wskazującej na migotanie przedsionków (tylko USA i terytoria zależne)
 • Umożliwia korzystanie z czytników zbliżeniowych w przypadku obsługiwanych biletów kinowych, kuponów i kart lojalnościowych w aplikacji Wallet
 • Pozwala otrzymywać powiadomienia i animowane wiadomości gratulacyjne po zdobyciu maksymalnej liczby punktów w rywalizacji Aktywności
 • Nowe komplikacje Infograf dla aplikacji Mail, Mapy, Wiadomości, Znajdź moich znajomych, Dom, News, Telefon, Pilot
 • Możliwość zarządzania dostępnością w Walkie-Talkie z centrum sterowania

Co prawda funkcja EKG działa tylko z Apple Watch Series 4, ale powiadamianie o arytmii ma być wspierane przez wszystkie dotychczasowe nosidła od Apple.

Jak tylko będziemy wiedzieli, damy Wam znać, czy można uruchomić EKG zmieniając wyłącznie region.

Edycja nr 1:

Niestety z Waszych pierwszych doniesień wynika, że zmiana regionu nie uaktywnia funkcji EKG. Wychodzi więc na to, że właściciele Apple Watch Series 4 spoza USA muszą uzbroić się w tej kwestii w cierpliwość.

Edycja nr 2:

Okazuje się, że EKG może działać w Polsce oraz każdym innym kraju, ale trzeba spełnić jeden warunek – nosidło musiało być kupione w USA. Tylko zegarki stamtąd mają aktywną tę opcję.

Edycja nr 3:

Znamy kolejny mały szczegół. Funkcja EKG ograniczona jest tylko do Apple Watchy zakupionych w USA, co już wiecie. Dowiedzieliśmy się dodatkowo, że samo Apple udostępnia ją na podstawie unikalnego identyfikatora urządzenia.

4

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RewqPaweł NyczajPiotr KubiakBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Gość
Bart

smaku tylko narobili z tym EKG :/

Piotr Kubiak
Gość

Czyli jeśli chce się mieć w Polsce AW z LTE to trzeba wybierać.
Albo kupujemy w stanach i mamy EKG (ale nie LTE), albo powiedzmy w Niemczech model LTE (lub może niedługo w Polsce jeśli Apple/Orange wprowadzi dystrybucję modeli LTE w Polsce po wprowadzeniu eSIM przez Orange.pl) i mamy LTE ale nie EKG.
Masakra jakaś.
Mam nadzieję, że funkcja EKG będzie wprowadzona od razu na całą Europę, bo znając oporność polskich urzędników to poczekamy sobie długo.
Jeszcze jedno, jeśli EKG jest odblokowane przez to, że AW jest w wersji amerykańskiej, to jak chcą odblokować wersję zegarka europejskiego na dajmy na to tylko Francję (skoro to ten sam model AW)?
To mnie skłania do myśleni, że jeśli doczekamy się EKG w Polsce, to będzie to od razu na całą EU.

Paweł Nyczaj
Gość
Paweł Nyczaj

Powinno być EKG na całą UE. To wymagałoby certyfikacji Apple Watcha jako urządzenia medycznego przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz Europejska Agencja Leków (EMA), czyli mówiąc potocznie certyfikacji w Brukseli a nie w stolicach poszczególnych państw członkowskich. Tu jest info nt. ochrony zdrowia na poziomie UE https://europa.eu/european-union/topics/health_pl

Rewq
Gość
Rewq

Dlaczego mamy wybierać? Czy kupiony AW w USA na którym działa EKG nie będzie miał LTE? Pytam oczywiście o model AW z LTE