iMagazine

Apple Pay w Niemczech oraz aplikacjach MyTaxi, Lime. Mamy też zapowiedź Revolut w Apple Pay

11/12/2018, 09:50 · · · 18

Dziś tj. 11 grudnia 2018 Apple Pay zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, debiutuje w Niemczech. Debiut w Niemczech sprawia, że mapa Europy w dużym stopniu pokryła się usługą Apple. Dla nas ciekawsze jest jednak to, że jednocześnie pojawiła się oficjalna zapowiedź debiutu Apple Pay w Revolut, a także Apple Pay trafiło do usług takich jak MyTaxi, czy Lime.
Rozwój Apple Pay w ostatnim roku jest bardzo dynamiczny. Dla nas kluczowy był czerwiec i debiut w wielu bankach obecnych na terenie Polski. Sam od tego czasu płacę głównie zegarkiem, a tradycyjne karty i gotówkę używam sporadycznie. W sumie najczęściej po te środki płatnicze musiałem sięgnąć będąc przez kilka dni w Berlinie. Teraz jest szansa, że system płatniczy u naszych zachodnich sąsiadów nieco ewoluuje.

Obecnie Apple Pay w Europie dostępny jest w Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Iralandii, Włoszech, Norwegii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainie, Wielkiej Brytanii oraz oczywiście w Polsce. Brakuje Portugalii oraz wielu krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. To jednak również powinno się zmieniać w kolejnych miesiącach. Choć ze względu na wielkość tych krajów potencjał dla Apple jest mocno ograniczony. Musimy cieszyć się, że jesteśmy ponad 30 milionowym krajem, a nie 3-5 milionowym. Dlatego mimo wszystko produkty i usługi Apple trafiają do nas szybciej, niż do okolicznych krajów.

To raczej nie przypadek, że w momencie, gdy Apple Pay debiutuje w Niemczech, to ta forma płatności pojawiła się właśnie w MyTaxi, usłudze do zamawiania taksówek wywodzącej się z Hamburga. Od wczoraj można także w Polsce płacić w niej właśnie przy pomocy Apple Pay. Parę tygodni temu wsparcie dla Apple Pay zyskał polski odpowiednik iTaxi. W ostatnich dniach opcja płatności Apple Pay pojawiła się także w Lime usłudze wypożyczania elektrycznych hulajnog oraz w aplikacji iOS przewoźnika FlixBus. Płatności Apple pojawiają się także w coraz większej liczbie sklepów online i aplikacjach zakupowych.

Kolejną dobrą wiadomością powiązaną z debiutem Apple Pay w Niemczech jest informacja zamieszczona na niemieckiej stronie Apple. Znajdziemy tam zapowiedź banków, w których zadebiutuje Apple Pay w przyszłym roku. Jest tam niemiecki oddział ING, co daje także pewną nadzieje, że i w Polsce zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami usługa pojawi się w tym banku. Najciekawsza jest jednak informacja o Revolut, czyli start-upie fintech umożliwiającym płacenie wygodnie w lokalnych walutach. To byłoby spore ułatwienie podczas podróży po całym świecie.1

Apple Pay się rozwija, co jest kolejnym potwierdzeniem tego jak Apple skrupulatnie buduje swój ekosystem. Widać to po tym, jak szybko rośnie udział usług w przychodach Apple. Firma tworzy zamknięty ogródek, przyzwyczajając użytkowników do swoich rozwiązań. To sprawia, że o przyszłość Apple raczej nie trzeba się obawiać. Jednocześnie „uwolnienie się” od iPhone’a i reszty rozwiązań z każdym rokiem będzie coraz trudniejsze.

AKTUALIZACJA 11.12 g. 10:54

Mamy też informacje, że Apple Pay pojawiło się również w FlixBus, przez co zakup biletów na połączenia autobusowe jest łatwiejszy dla użytkowników usługi Apple.

  1. Aktualnie w Revolut można doładować konto za pomocą Apple Pay, natomiast nie można dodać karty do Apple Pay i dokonywać tak płatności.
18

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

18
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
12 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
GregMaciekRalph NordkarbonGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbon
Gość
Karbon

Zapowiedź Apple Pay w Revolut była już od wakacji umieszczona na francuskiej stronie usługi w części coming soon.

karbon
Gość
karbon

Revolut podał wlaśnie na Twitterze, że uruchomi płatności Apple Pay w Niemczech i kliku innych krajach na początku 2019.

Michal
Gość
Michal

Mnie zastanawia tylko jedna rzecz, dlaczego ciągle w naszym Apple online store nie da się zapłacić Apple Pay? To pierwsza strona gdzie powinno się dać

Norbert Cała

Mnie szczerze też to zastanawia. To dość niezrozumiałe

matipl
Gość

Apple Play trafiło do usług takich jak MyTaxi, czy Lime
Play > Pay ;-)

someone
Gość
someone

Jak działa karta wielowalutowa w ApplePay? Tj na jakim etapie wybieramy walutę? Na terminalu czy zawsze jest to waluta lokalna? A moze waluta kraju wystawcy karty (wtedy dla Revoluta były by to funty).

Norbert Cała

Tak samo jak w zwykłej karcie Revolut, domyślnie waluta lokalna, a czasem terminal się pyta czy lokalna waluta czy funty

someone
Gość
someone

Dzięki!

Grzegorz
Gość
Grzegorz

W aplikacji Lime nie widzę możliwości płatności Apple Pay.

karbon
Gość
karbon

jeśli jest podpięta karta płatnicza to portfel Lime zasilają transakcje z karty.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Czy dostęp do Apple Pay w Lime polega jedynie na możliwości doładowania portfela ? Do tej pory nie korzystałem z portfela a z obciążenia karty za faktyczną jazdę. I tylko takie rozwiązanie jest dla mnie ciekawe. Tak jak to działa w iTaxi.

karbon
Gość
karbon

Jeśli jest podpięta karta płatnicza to pobiera bezpośrednio z karty, saldo portfela można natomiast naładować albo przez Apple Pay albo podpiętą kartę ale tego sposobu nie sprawdzałem.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Czyli płacić za wynajem bezpośrednio za pomocą Apple Pay bez portfela się nie da ? Jestem poza Warszawą i nie mam jak sprawdzić w praktyce :-(

karbon
Gość
karbon

moim zdaniem nie ale spróbuje przetestować

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Dzięki. A czy doładować portfel za pomocą Apple Pay można na dowolną kwotę ?

Maciek
Gość
Maciek

Trzeba doładować portfel Apple Pay za min. 50 zł, wczoraj sprawdzałem. Dla mnie było to ok., bo nie chciałem podpinać do kolejnej usługi karty, natomiast zgadzam się, że 50 zł vs 2,4zł to różnica.

Greg
Gość
Greg

Dzięki za info. W takim razie szkoda, że nie można płacić jak w iTaxi. Generalnie nie toleruję portfeli ale masz rację, że lepsze to niż dodawanie karty (w celu doładowania portfela) poza faktem, że mając podpiętą kartę możesz płacić bez portfela a to jest mega wygodne.

Ralph Nord
Użytkownik
Ralph Nord

apple pay można używać na stronie thinkstore.pl,