iMagazine

Fibaro zapowiada nowe produkty, które pokaże na CES.

03/01/2019, 12:59 · · · 10

Lista firm z Polski, które wystawiać się będą na CES 2019 jest dość skromna. Konsekwentnie FIBARO stara się być obecny na wszystkich dużych imprezach w Polsce i zagranicy związanych z IoT, technologiami, czy nawet wnętrzami. CES jest jednak wyjątkowy, to właśnie tam premierę mieć będą zupełnie nowe urządzenia Fibaro. Firma już zdradziła pierwsze szczegóły.

Pierwszą doskonałą informacją jest fakt, że w Las Vegas po raz pierwszy ujrzymy nową aplikację do sterowania urządzeniami FIBARO (domyślam się, że głównie tymi korzystającymi z technologii Z-Wave). Aplikacja ma korzystać z inteligentnego asystenta i technologii uczenia maszynowego. To dobre wieści, gdyż obecna aplikacja przede wszystkim stylistycznie odchodziła od obecnych standardów. Aplikacja została stworzona w Polsce. Zarówno aplikacja FIBARO HOME Center, jak i zaprezentowany podczas targów IFA Smart Implant zostały wyróżnione tytułem CES Innovation Awards.

Bardzo ciekawą zapowiedzią odnośnie nowości na CES 2019 jest FIBARO Walli. Ma być to cała seria gniazd i przełączników. To może być bardzo ciekawe uzupełnienie oferty Switchy i Wall Plugów. Jeśli chodzi o HomeKit to zobaczymy nową dwumetrową listwę LED Rainbow Controller. Będzie można też zakupić sam kontroler i zastosować inną listwę RGBW. Sterownik ten w wersji prototypowej mieliśmy okazję oglądać już podczas targów IFA w Berlinie.

FIBARO będzie miało w Las Vegas ponad 70 metrów kwadratowych przestrzeni wystawienniczej, którą oczywiście zamierzam odwiedzić i zobaczyć w akcji nowe produkty. Przyznam szczerze, że liczyłem trochę na bezpośrednie efekty mariażu Fibaro z Nice i zintegrowane silniki do bram. Zobaczymy co w całości zostanie zaprezentowane na targach CES. A to przecież nie jedyna impreza w tym roku, na której wystawiać będzie się Fibaro.

10

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

10
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
8 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LukaszTomaszŁukaszAnna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna
Łukasz
Gość
Łukasz

Ta ich aplikacja na iphone’a woła o pomstę do nieba, na ipada nawet nie wspiera natywnej rozdzielczości. Wszystko toporne i niedostosowane. Nie mówiąc już o samym, często zawodnym, działaniu ich urządzeń.

Tomasz
Gość
Tomasz

Urządzenie Fibaro są w większości przypadków rewelacyjne i chętnie kupowane na całym świecie właśnie ze wzgledu na niezawodność oraz wygląd. Kolega Łukasz miał chyba na myśli problemy z centralkami Fibaro.

Lukasz
Gość
Lukasz

Kolego Tomaszu o centralce się nie wypowiadam, bo nie mam. Mam natomiast głowice termostatyczne i o ich „swobodnym i dowolnym działaniu” mogę wiele napisać, zresztą jest tu taki temat. I nie tylko ja mam z nimi problem. Kolejnym przykładem jest czujnik otwarcia, często podaje nieprawdziwą informację o stanie baterii, albo o tym, że bateria jest kompletnie rozładowana, a i tak przychodzą komunikaty i raporty. Ogólnie przydałoby się, aby bardziej przykładali się, zanim urządzenia trafią na półki sklepowe.

Ponownie wypomnę też ułomną aplikację na iphone’a i braku natywnej aplikacji dla ipada.

Tomasz
Gość
Tomasz

Kolego głowic do ogrzewania nie posiadam, za to posiadam sporo włączników, sterowników do rolet, dwa czujniki ruchu i centralę HC2. Nie mam z nimi żadnych problemów od lat – może poza centralką którą przestałem aktualizować ze względu na różne błędy w nowych wersjach oprogramowania. Oczywiście aplikacja dla Ipada jest w app store- https://itunes.apple.com/pl/app/fibaro-for-ipad/id670919021?l=pl&mt=8

Łukasz
Gość
Łukasz

Tylko to jest aplikacja, która NIE jest NATYWNĄ APLIKACJĄ dla IPADA na platformę Apple HOMEKIT, a tylko do współpracy z ich centralkami. Rozumiesz?! Mnie nie interesuje na moich urządzeniach apple, żaden inny protokół, żadne inne centralki, tylko natywne wspieranie homekit.

I dalej fibaro nie wydało natywnej aplikacji na ipada.

To, że Ty nie masz żadnych problemów, nie oznacza, że takowe wogóle nie występują, czego ja jestem przykładem. Rozumiesz?

Tomasz
Gość
Tomasz

Ok to wszystko jasne ja piszę o systemie z-wave, a kolega o jakimś HOMEKIT czyli wifi.

Lukasz
Gość
Lukasz

Panie, udzielasz się na portalu Imagazine, piszącym głównie o jabłkach, i nie wiesz co to jest homekit? Spoko

Tomasz
Gość
Tomasz

Homekit to wciąż niszowa linia produktów u więkoszości producentów „Smart home” i nie ma co oczekiwać wielkiej ich niezawodności.

Lukasz
Gość
Lukasz

Pozwolę się nie zgodzić. Pierwszy przykład to netatmo ktore mam, albo eve. Jest o wiele lepiej…