iMagazine

Nowa aplikacja FIBARO Home Center ze wsparciem Siri Shortcuts

08/01/2019, 13:43 · · · 3

Aplikacja Fibaro do obsługi automatyki domowej opartej na ich centralce Home Center wreszcie dostała aktualizację. Stara wersja wyglądała już naprawdę słabo i przestarzale. Nowa wersja dla iOS oraz Androida pokazana na CES, wygląda już o wiele lepiej.

Nowy interfejs użytkownika jest wreszcie nowoczesny, przyjazny i nie odstraszający. Ma dwie wersje kolorystyczne, dzienną (Light Blue oraz Silver Light) i nocną (Dark Blue), aktywnie wykorzystuje również technologię taptic, dzięki której smartfon reaguje drżeniem podczas wykonywania wybranych akcji w interfejsie.

Ale i tak najwięcej co się zadziało w aplikacji zadziało się pod interfejsem. Aplikacja ma się uruchamiać i działać nawet 15 szybciej, a to bardzo ważne w aplikacji do obsługi smar domu.  Została też wyposażona w uczenie maszynowe, które wpłynie na komfort korzystania z aplikacji. W początkowej fazie aplikacja będzie uczyć się zachowań użytkowników i ich preferencji, aby w kolejnym etapie sugerować rozwiązania odpowiadające potrzebom domowników w momencie, w którym sięgają po telefon z aplikacją.

Teraz najważniejsze, aplikacja wpiera skróty asystenta głosowego iOS – Siri Shortcuts. Czyli teraz możemy sterować naszym inteligentnym domem Fibaro dzięki własnym komendom głosowym. To bardzo duża zmiana na plus i znaczne ułatwienie obsługi dla osób korzystających z produktów Apple.

Aplikacja Fibaro do obsługi urządzeń HomeKit ma zostać zaktualizowana na przełomie stycznia i lutego. Choć tu problem przestarzałego interfejsu jest mniejszy bo możemy urządzenia Homekitowe Fibaro obsługiwać z dowolnej aplikacji.

3

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MichałRadekgrzechotnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grzechotnik
Gość
grzechotnik

Zaktualizowałem i nie widzę, żeby pojawiły się skróty w siri, sprawdziłeś?

Radek
Gość
Radek

Ja również nigdzie nie widzę możliwości dodania skrótów do siri. Wie ktoś jak je dodać?

Michał
Gość
Michał

Niestety ta aplikacja nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego. Wydali tylko z powodu CES. To powinno być jeszcze w developmencie przez minimum pół roku. I kolejne pół w testach. Ma tylko jedno zadanie – wyglądać ładniej niż poprzednia wersja. Natomiast funkcjonalność – na obecnym etapie – nijaka. Po raz kolejny Fibaro pokazało, że umie wypuścić gniota. Smutne :(