iMagazine

Nowe spoty Apple promujące Apple Pay

24/01/2019, 09:58 · · · 3

Apple Pay Cash wciąż jest dostępne jedynie w Stanach Zjednocznych. Miejmy nadzieje, że zmieni się to w najbliższym czasie, a Polska będzie jednym z krajów, w których usługa zostanie wdrożona. Apple właśnie wypuściło serię nowych spotów reklamowych promujących usługę.

Dzięki Apple Pay Cash możliwe jest szybkie przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami. Za pomocą wiadomości iMessage można w chwile przelać pieniądze na przykład znajomym za wspólną kolacje czy przejazd taksówką. Sposobów na wykorzystanie tej funkcji jest wiele, co pokazują właśnie spoty reklamowe.

Cykl został nazwany „They sent, you spend”, czyli „Oni wysyłają, Ty wydajesz”. W serii znalazły się filmy: Prezent dla taty (Gift for Dad), pączki (doughnuts) oraz Salsa. Klipy opierają się o krótką wymianę wiadomości iMessage, przekaz pieniędzy za pomocą Apple Pay Cash oraz zbliżenie telefonu do terminala.

Kilka dni temu Apple poinformowało, że usługa Apple Pay obecna jest u 74 z 100 najpopularniejszych sprzedawców w Stanach Zjednoczonych. W najbliższym czasie trafi do sklepów Target i restauracji Taco Bell. Choć Apple Pay zadebiutował w 2014 roku, to wciąż w wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych z usługi skorzystać nie można. Znacznie szerzej korzystać z usługi można w Polsce. Wynika to przede wszystkim z wyposażenia polskich sklepów w nowoczesne terminale płatnicze, w Stanach Zjednoczonych infrastruktura płatnicza jest znacznie starsza i wymiana odbywa się stopniowo. Jednak Apple Pay Cash czyli opcja przekazywania sobie pieniędzy pomiędzy użytkownikami działa na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych. Oficjalnie Apple nie poinformował o szczegółowym planie poszerzenia dostępności tej usługi na inne kraje.

3

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MichałTomMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Gość
Mariusz

Kiedy w końcu będzie działać w PL?

Tom
Gość
Tom

Revolut jest lepszy. Sprawdzcie sami

Michał
Gość
Michał

Apple Pay Cash może podniecać kogoś w Stanach, ale w Polsce mamy znacznie lepsze rozwiązania i to już od dawna. O ile wprowadzanie w Polsce Apple Pay było całkowicie uzasadnione, tak Cash będzie usługą niszową i z rodzimym Blikiem nie wygra.