iMagazine

Office 365 dostępny w Mac App Store

24/01/2019, 19:34 · · · 9

Office 365 od dziś jest dostępny w Mac App Store. Oznacza to jeszcze szybszy dostęp do programów Word, Excel, PowerPoint, Outlook dla użytkowników komputerów Mac. Możliwe jest też wykupienie pakietu Office 365 z poziomu Appe ID i Mac App Store. Debiut ten jest też ważny dla użytkowników biznesowych i akademickich.

Informacje o debiucie Office 365 w Mac App Store pojawiały się już od jakiegoś czasu. Teraz oficjalnie pakiet Microsoftu jest dostępny w tej wersji i to z najnowszymi elementami takimi jak Dark Mode, czy Camera Continiuity wprowadzonymi w macOS Mojave. Dzięki temu pierwsze pobranie pakietu Office będzie dużo łatwiejsze dla nowych użytkowników.

Bardzo ważne jest jednak także to, że Office 365 dzięki obecności w Mac App Store będzie mógł być dystrybuowany w prosty sposób za pomocą Apple Business Manager. Oznacza to, że działy IT w korporacjach, na uczelniach będą mogły w bardzo szybki sposób instalować programy z pakietu Office na nowych urządzeniach i aktualizować go. To spore ułatwienie.

Trzeba przyznać jednocześnie, że wygląda na to, że Apple wręcz zaprzestał konkurować z Microsoftem, jeśli chodzi o pakiety biurowe. Rozwój pakietu iWork zwłaszcza w wersji desktopowej zatrzymał się właściwie kilka lat temu. Światowym standardem jest pakiet Office i dodanie go do Mac App Store jest potwierdzeniem pozycji Microsoftu w rozwiązaniach biurowych.

Osobiście jestem ciekaw, czy wraz z udostępnieniem pakietu Office 365 z poziomu Mac App Store zmieni się sposób aktualizacji programów i będzie ona się odbywała tak jak w przypadku innych aplikacji z poziomu App Store.

Zachęcam także do lektury ostatnich numerów iMagazine. W numerze styczniowym możecie przeczytać na temat możliwości One Drive na iOS, natomiast w numerze grudniowym pojawił się artykuł o historii pakietu Office. Wiecie, że pierwsza wersja Excela powstała właśnie dla macintosha?

źródłoApple Newsroom

9

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Łukasz TkaczCennikmatiplArtekNapoleon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz
Gość
Mariusz

Mimo wszystko jeśli mogę to wole pracować na iWork. Pracuje się przyjemniej. Nie wiem skąd info, ze rozwój tego oprogramowania zatrzymał się. Apple cały czas dodaje nowości do iWork

Wojtek
Gość
Wojtek

Mam podobne odczucia. Funkcjonalność na pewno większa, ale optymalizacja gorsza. Do prostych zadania iWork lepiej się nadaje.

Napoleon
Gość
Napoleon

Automatyczna dystrybucja MS Office za pomocą MDM była możliwa wcześniej. Więc nie jest tak że się nie było takiej możliwości. Teraz korzystając z VPP w ABM lub ASM można to zrobić łatwiej.

Artek
Gość
Artek

No właśnie czy warto przeinstalowywać pakiet tylko po to żeby aktualizacja była z poziomu z Mac App Store?

Łukasz Tkacz
Użytkownik
Łukasz Tkacz

To już zależy od Ciebie, zwykła ma aktualizator od MS działający w tle.

matipl
Gość

A to w końcu jest taka sama wersja (funkcje) jak dla Windows?

Łukasz Tkacz
Użytkownik
Łukasz Tkacz

Nie, wersja dla Maca jest nieco uboższa, choć zauważalne to jest przede wszystkim w nieco bardziej zaawansowanych opcjach.

Cennik
Gość
Cennik

Nigdy nie miałem M$ Office. Ten cennik 300zł – 560zł to opłata roczna czy jednorazowa?

Jeśli roczna to jednak wolę pozostać przy iWork + LibreOffice.

Łukasz Tkacz
Użytkownik
Łukasz Tkacz

Roczna. Office 365 to subskrypcja.