iMagazine

Asystent Google po Polsku dostępny w AppStore

05/02/2019, 22:30 · · · 8

Po trzech tygodniach od oficjalnego debiutu Asystenta Google/Google Assistant usługa pojawiła się oficjalnie na iOS w polskim App Store. Teraz z aplikacji można swobodnie korzystać na iPhone’ach i iPadach.

Choć oficjalnie Asystent Google’a jest dostępny już od 15 stycznia, to do tej pory, aby używać go na iOS należało pobrać aplikacje na przykład z amerykańskiego App Store. Teraz jest już dostępny bez jakichkolwiek kombinacji. Dzięki skrótom Siri, można też wywoływać go przez hasło „He Siri, OK Google”, a następnie wypowiadać komendy w języku polskim. Niestety asystent w język polskim wciąż jest ograniczony i nie pozwala na przykład na swobodne sterowanie inteligentnym domem, nie ma go też na telewizorach i głośnikach. Można jednak powiedzieć, że lepszy rydz niż nic. To pierwszy asystent obecny w języku polskim.

Asystenta Google możecie pobrać stąd.

8

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
8 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ChrisEinMarcin KomosaIwonaMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Hmm… Ściągnąłem, zainstalowałem ale języka polskiego wybrać nie mogę. Nie ma na liście.

Adrian
Gość
Adrian

może w końcu zmieni się coś w kwestii języka polskiego w Siri

lopo
Gość
lopo

Dno.

Marcin
Gość
Marcin

Żeby korzystać trzeba odblokować ekran, jadąc na rowerze bezużyteczny badziew.

Iwona
Gość
Iwona

Czy Bixby po polsku będzie dostepny na Galaxy Watch ?

Marcin Komosa
Użytkownik

Natywna aplikacja wiadomości jest w stanie stosować interpunkcję podczas dyktowania: kropka, przecinek.

Asystent Google nie radzi sobie. Komendy działające w języku ang. próbuje odczytać jako polską mowę. Słaby punkt.

Ein
Gość
Ein

Jeszcze sporo pracy przed nimi (polski), ale wielki plus, że w końcu jedna z AI jest zlokalizowana. Z moimi smart pierdołami (chałupa) zintegrowało się to całkiem nieźle, komendy po nazwie sprzętu działają bezbłędnie, szkoda, że czasami leci fraza po angielsku „że nie kuma”. Podstawowe rzeczy ogarnia, brakuje polskiego kontentu (serwisy, portale), jak coś jest spolszczone (apka) to wcale nie koniecznie działa z tym Google po .pl.

Siak czy tak pozytyw, oby szybko się to udoskonalało i rosło w siłę. Rzecz jasna na iOS nie będzie to tak sprawnie chodziło jak na Andku, ale powiem Wam że skróty (wywołanie Siri, przejście na Google i mowa kontynuacyjna) robi robotę. Nie trzeba odblokowywać, tylko obie AI muszą być ofc aktywowane.

Trzymam kciuki za integracje w Sonosie. To będzie dopiero petarda!

Chris
Gość
Chris

„….tylko obie AI muszą być ofc aktywowane.” Tzn jak? Nie działa mi na zablokowanym ekranie. Siri prosi o odblokowanie iPhone….