iMagazine

Allegro już z Apple Pay

07/02/2019, 10:19 · · · 6

Allegro długo kazało sobie czekać na wdrożenie Apple Pay ale wreszcie jest. Od dziś można płacić za zakupy na Allegro z wykorzystaniem szybkich płatności Apple Pay. Niestety na razie funkcja ta jest ograniczona jedynie do aplikacji mobilnej. Tym samym Apple Pay trafia do największej platformy zakupowej w Polsce, a to ważny krok ku upowszechnieniu usługi w innych miejscach.

Apple Pay to nie tylko zakupy w tradycyjnych terminalach płatniczych, ale też online. W przypadku urządzeń mobilnych iPhone’ów i iPadów odbywa się to przy wykorzystaniu TouchID/FaceID. Natomiast w przypadku komputerów Mac albo przez weryfikację na urządzeniu mobilnym będącym obok, albo za pośrednictwem TouchID obecnego w komputerach MacBook Pro/MacBook Air. Apple Pay może pojawiać się na stronach internetowych jako forma płatności. Usługa jest już zintegrowana z systemami płatności na przykład PayU, choć integracja na poszczególnych stronach zależy już od właściciela serwisu. W ten sposób Apple Pay powoli trafia do kolejnych sklepów internetowych.

Teraz Apple Pay pojawia się na największej w Polsce platformie sprzedażowej jaką jest Allegro. Dzięki temu proces zakupowy dla posiadaczy urządzeń z iOS staje się jeszcze szybszy. Allegro nie zdecydowało się jednak na razie wdrożyć Apple Pay z poziomu przeglądarki i udostępnienia usługi także na komputerach Mac. Aby korzystać z Apple Pay przy zakupach na Allegro musimy używać dedykowanej aplikacji. Domyślam się, że po części jest to chęć popularyzacji samej aplikacji wśród użytkowników iOS, tak aby móc serwować powiadomienia i być na stałe obecnym na urządzeniach. Mam nadzieje jednak, że w przyszłości Apple Pay będzie dostępny szerzej na Allegro, a w ślad za Allegro pójdą także inne sklepy internetowe.

A

Apple Pay zdecydowanie przyśpiesza proces transakcyjny zarówno w wersji fizycznej, gdzie w większości przypadków nie musimy podawać PINu i całość ogranicza się do dwóch klików na telefonie lub zegarku. Podobnie jest w przypadku transakcji online, które są szybsze od wszelkich szybkich przelewów z banku czy usługi BLIK. Szczególnym atutem Apple Pay jest możliwość bardzo szybkiego płacenia kartą kredytową. W większości sklepów online w Polsce proces dodania karty płatniczej jest wieloetapowy, często też nie działa autouzupełnianie kart obecne w macOS/iOS. Jest to więc dodatkowy plus dla tych, którzy wolą zamiast „gotówki” obciążać swoją kartę kredytową

Aplikacja Allegro jest oczywiście dostępna za darmo w AppStore

6

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
GrzegorzSebastianJanW xDre Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Gość
Janusz

Nie bardzo rozumiem dlaczego nie wdrożono usługi w wersji dla Mac

Sebastian
Gość
Sebastian

Bo nie potrafią napisać

Grzegorz
Gość
Grzegorz

dokładnie…

Dre
Gość
Dre

Eee tam. Karta kredytowa szybsza. Nie trzeba wciskać dodatkowo klawiszy.

W x
Gość
W x

Nope, u mnie nie ma takiej opcji

Jan
Gość
Jan

Nie ma takiej opcji jeszcze