iMagazine

Pluginy polskiego MotionVFX dla Final Cut Pro X, Motion, After Effects i Adobe Premiere CC

07/02/2019, 12:15 · · · 7

Niedawno wyruszyłem na poszukiwania jakiś nowych pluginów do Final Cuta Pro X, bo moje stare, po jednym z ostatnich uaktualnień, przestały działać. Ktoś mnie skierował na stronę MotionVFX, abym przejrzał ich ofertę… i bardzo szybko dowiedziałem się, że to polska firma…

Ptaszki ćwierkają, że MKBHD korzysta z pluginów MotionVFX.

Szymon Masiak, właściciel MotionVFX, zupełnie niespodziewanie skontaktował się ze mną i dał mi dostęp do ich szerokiej biblioteki pluginów, wśród której znajdują się narzędzia przeznaczone dla Apple Motion, Final Cuta Pro X oraz Adobe Premiere i After Effects. Oczywiście nie mogłem odmówić, ale jako że to wszystko działo się przed samym moim wyjazdem urlopowym, to nie miałem okazji zgłębienia ich oferty.

Przez ostatnich kilka dni w końcu znalazłem chwilę i inspirację na stworzenie krótkiego klipu celem sprawdzenia wybranych pluginów (zaledwie garstki z całej oferty)…

W powyższej „reklamówce” wykorzystałem następujące pluginy: mLogo Simple 2, mRevealer GlitchmTitle Kinetic. Każdy z nich oferuje różne efekty, przejścia czy animacje, które bardzo prosto można wykorzystać na timelinie. Wystarczy znaleźć interesujący nas element i przeciągnąć go na TL, a następnie wejść w jego opcje i dodatkowo skonfigurować to, co chcemy w nim zmodyfikować pod nasze potrzeby.

Każdy plugin MotionVFX wyposażono w towarzyszący mu klip, który demonstruje jego możliwości. Niektóre z nich również wyposażono w tutoriale…

Najbardziej w całości przypadł mi do gustu fakt, że całość jest banalnie prosta w obsłudze. Wcześnie często spędzałem wiele godzin na ręcznym animowaniu elementów, aby osiągnąć zamierzony efekt, a przy ofercie MotionVFX wystarczy chwilę poszukać czegoś, co można dostosować do swoich potrzeb.

MotionVFX oferuje jeszcze produkt nazway mO2 Real 3D Rendering Engine dla Motion 5 i Final Cut Pro X, którego jeszcze nie miałem okazji testować, ale czeka już w kolejce…

W każdym razie, jeśli szukacie ciekawych pluginów do wspomnianego wcześniej oprogramowania, to koniecznie przejrzyjcie ofertę MotionVFX, bo nie dość, że to produkt rodzimy, to jakościowo nie mam do niego żadnych zastrzeżeń – wręcz odwrotnie… zachwyca!

7

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
marciasSzymon MasiakWojtek PietrusiewiczGreaTskY Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
GreaTskY
Gość
GreaTskY

Sprawdź jeszcze pluginy – Pixel Film Studios, jest tego mnóstwo.

Szymon Masiak
Użytkownik
Szymon Masiak

Zanim coś u kupisz u pixeli, polecam przeczytać ten artykuł: https://www.motionvfx.com/mblog/how_to_make_money_on_violating_copyrights,p2217.html

GreaTskY
Gość
GreaTskY

Ale jazda, nie wiedziałem o tym.

marcias
Gość
marcias

W tym twoim filmiku, dosłownie nic efektownego nie uczyniłeś z dostępnej dla Ciebie sporej biblioteki. Po ujrzeniu tego filmu zauważyłem iż sposób wykorzystania efektów to totalna amatorszczyzna. Korzystam z ich wtyczek, kiedy odkryłem je 3 lata temu. Są jak najbardziej świetne. Ubowelający jest troszkę fakt, iż jak odkryłem że to Polska firma, mająca siedzibę 50km ode mnie, napisałem do Pana Szymona z prośbą o jakiś kod promocyjny na zniżkę bo kupowałem więcej wtyczek. Owszem dostałem 10% na jedną zakup za co też bardzo podziękowałem.
A tu Wojtek szukał wtyczek jakże profesjonalnych, nagle znalazł, nagle dzwoni Pan Szymon i od razu daje dostęp do sporej biblioteki itd. Czytając artykuł odniosłem wrażenie iż najzwyczajniej jest to artykuł istnie sponsorowany, a nie prawdziwa historia Wojtka.
3 lata temu korespondując z Panem Szymonem, również od razu otrzymałem link do tej całej afery. Niemniej jednak Pixel Studios uważam, że ma również dobre produkty no i niestety tańsze.