iMagazine

What happens on your iPhone, stays on your iPhone – w Huawei też w to wierzą

24/03/2019, 23:19 · · · 8

W grudniu 2018 roku na lotnisku w Kanadzie została aresztowana Meng Wanzhou,  córka założyciela Huawei piastująca stanowisko wiceprezesa i dyrektora firmy ds. finansowych.Powody aresztowanie nie są do końca jasne, a oficjalne informacje mówią o naruszeniu przez Huawei sankcji nałożonych na Iran obejmujących m.in. dostawy sprzętu oraz nowoczesnych technologii. W tej chwili Wanzhou przebywa w areszcie domowym w Vancouver i czeka na decyzję kanadyjskiego sądu w sprawie jej ekstradycji do USA.

Dwa dni temu pojawiły się ciekawe informacje o szczegółach aresztowania. Najciekawiej zaś wygląda lista urządzeń jakie miała przy sobie Wanzhou. Oprócz telefonu Huawei Mate 20 w ciekawej wersji Porsche Design, Pani prezes miała kompletne portfolio produktów Apple – iPhone 7 Plus, iPad Pro i MacBook Air.

Czyżby Pani prezes miała świadomość, że urządzenia Huawei nie są dostatecznie bezpieczne aby korzystać z nich do bezpiecznej komunikacji? Żadnego innego powodu posiadania przez prezesa Huawei dość leciwych urządzeń Apple nie jestem w stanie sobie wyobrazić. To, co miało zostać skopiowane już zostało, a w końcu to Pani Wanzhou najlepiej wie czy można ufać urządzeniom firmy w której pracuje.

Jak podaje serwis www.wirtualnemedia.pl, w przeszłości pracownicy Huawei byli karani za posiadania iPhone’a.

Cytat z tytułu był sloganem jaki można było zobaczyć na ogromnych bilboardach w czasie targów CES w Las Vegas.

 

8

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

8
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
BartsharleyPNieważneNorbert CałaSebastian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sebastian
Gość
Sebastian

To nie jest MacBook Air, tak samo jak nie ma czegoś takiego jak ScanDisc Cruzer. Po numerze seryjnym widać, że to MacBook z 2017 roku z aktywnym AppleCare do 2020 r. :-)

Nieważne
Gość
Nieważne

Jakbyś miał trochę więcej IQ domyśliłbyś się że SanDisk cruzer to pendrive

Bart
Gość
Bart

bo to bylo pisane „od reki” NIKT nie uzywa jakiegos skanera pisma

sharleyP
Gość
sharleyP

Może istnieje też bardziej wyrachowane wytłumaczenie? Zastanówmy się nad dwoma scenariuszami. Trzeba przeszukać laptopa i telefony, ale są zablokowane. I tu wchodzą scenariusze.

Pierwszy: pani wiceprezes używa sprzętu tylko od Huawei: laptopa z Windowsem, telefonów / tabletów z Androidem. Microsoft i Google od razu rzucają się do pomocy, żeby odblokować sprzęt i żeby poprawić swój wizerunek lub uniknąć oskarżeń o pomaganie chińczykom. Ludzie są przyzwyczajeni, że Microsoft i Google różnie traktują dane.
Efekt: wizerunek MS i Google na plus, traci Huawei.

Drugi: sprzęt Apple. Trzeba odblokować sprzęt i Apple znajduje się między młotem a kowadłem. Z jednej strony znamy stanowisko firmy na temat szyfrowania i łamania zabezpieczeń ich sprzętu. Z drugiej strony mogą zostać oskarżeni przez obecny rząd o wspieranie chińczyków.
Efekt: trudna sytuacja wizerunkowa dla Apple.

Bart
Gość
Bart

trzecia opcja – Apple MAGICZNIE zapomina o jakiejs otwartej furtce w zabezpieczneiach – przesyla anonimowo do osoby X by ta przeslala to do Policji jak odblokowac iUzadzenie – 24h pozniej – Apple magicznie sie dowiaduje o tym i blokuje – oczywiscie w tym czasie jak juz Policja przeszpera sprzet.

Wilk i Owca syta – nikt NIC nie wie – show trwa…..