iMagazine

Apple TV+ oraz odświeżona TV App – Netflix od Apple oficjalnie zaprezentowany

25/03/2019, 19:47 · · · 5

Podczas marcowej konferencji Apple zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zaprezentowało swoje nowe podejście do telewizji. Jej podstawowym elementem jest nowa aplikacja TV (TV App) dostępna zarówno na Apple TV, jak i urządzeniach z iOS. Ma to być jedno miejsce do oglądania wszelakich treści wideo. Dopełnieniem tego jest oczywiście nowa usługa Apple TV+.

TV App – to nowy dom dla filmów, seriali i sportu niezależnie od jakiego partnera pochodzą treści. W aplikacji znajdziemy zarówno treści z iTunes, jak i Amazon Video Prime, Hulu jak i od licznych innych partnerów, jak amerykańscy operatorzy. W jednej aplikacji znajdują się więc filmy VOD, jak i kanały telewizyjne, wszystko w jednym przyjaznym interfejsie, podobnym nieco do Netflixa.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Usługa dostępna będzie w maju, a na jesieni trafi także na komputery Mac. Apple TV App trafi wiosną do telewizorów Samsung, następnie na Smart TV LG, Sony i Vizio oraz Roku i Fire TV. Na starcie usługa będzie dostępna w 10 krajach, ale ma w niedalekiej przyszłości działać w ponad 100 krajach. Za wszystkie treści od partnerów zapłacimy bezpośrednio w aplikacji, za treści z iTunes nadal będziemy płacić standardowo.

Gwoździem programu była jednak nowa usługa Apple TV+. Jej prezentacje poprzedził film poświęcony twórcom i artystom filmowym i całej produkcji. Następnie na scenie pojawiały się kolejne gwiazdy prezentujące swoje programy telewizyjne, dostępne w usłudze. Apple TV+ zadebiutuje globalnie w ponad 100 krajach na jesieni. Ceny nie zostały podane, zapewne bedą dostosowane do lokalnych rynków.

5

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
WojtekksdTomasz CzekalskiBartMarcin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Gniot roku.

Bart
Gość
Bart

bida OSTRA BIDA – a jeszcze nie zabili nas cena

Tomasz Czekalski
Użytkownik

Mnie to trochę przeraża. To jest ten moment kiedy firma technologiczna staje się firmą, która mówi nam jak żyć i co myśleć. To jest jak z koszmarnych filmów scifi o globalnych i wszechmocnych korporacjach, które kontrolują wszystko. Od bankowości, przez rozrywkę, aż do propagandy.

ksd
Gość
ksd

Byli migranci

Nie było LGBT

Ale usługa jeszcze nie wystartowała. Mają czas

Wojtek
Gość
Wojtek

Będzie LGBTQCHWDP… spokojnie. Przypominam, że Tim to tęczowy chłopczyk jest.