iMagazine

Sprawdzamy Apple News+ – jak uruchomić w Polsce?

26/03/2019, 12:22 · · · 6

Apple News+ to jedyna usługa Apple, która zapowiedziana 25 marca wystartowała również 25 marca. Jednocześnie to najtańszy na rynku sposób na dostęp do setek wartych uwagi magazynów zagranicznych 1. Amerykański Vouge, GQ, magazyny wnętrzarskie, technologiczne, motoryzacyjne za 9,99$. Pozostaje pytanie jak uruchomić Apple News+ w Polsce.

W przeciwieństwie do EKG w Apple Watch 4, aplikacja Apple News+ nie jest zarezerwowana wyłącznie dla urządzeń zakupionych w Stanach Zjednoczonych. Uruchomimy ją na dowolnym iPadzie, iPhonie, czy komputerze z MacOS. Niestety wiąże się to jednak z pewną kombinacją, a wręcz poświęceniem. Po pierwsze musimy przełączyć region na Stany Zjednoczone zrobimy to wchodząc w Ustawienia->Ogólne->Język i region. Co ważne nie musimy zmieniać ustawień systemowych na język angielski, wystarczy zmienić region. Dzięki temu na ekranie iOS pojawi się aplikacja News, czasami konieczne będzie jej pobranie w tle.

Mamy dostęp do aplikacji News, w niej znajdziemy News+, możemy już przejrzeć zawartość usługi. Niestety nie możemy jej zasubskrybować. Tutaj niezbędne jest konto w Amerykańskim Apple Store. Które można założyć stosunkowo łatwo i które można doładować kartą podarunkową (którą kupimy w Apple Store Online za pomocą Apple Pay) lub skorzystać z jakiejś innej karty płatniczej, która zostanie zaakceptowana przez Apple. Niestety nie wszystkie są akceptowane. To co ryzukujemy w takim przypadku to przede wszystkim praktycznie brak wsparcia, gdy natkniemy się na jakieś przeszkody, Apple raczej nas nie poratuje gdy nasz rachunek będzie za duży, ponieważ nakłamaliśmy z adresem, numerem telefonu etc.. Jest to, więc rozwiązanie dla chętnych. Dodatkowo schody zaczynają się przy chęci powrotu do polskiego AppStore, czy korzystaniu z Apple Music. Logowanie do konta App Store jest globalne na całe urządzenie, a nie wyłącznie na daną aplikację. Przez co potrzeba jest przelogowania się. Na pewno całość nie jest wygodna, intuicyjna tak jakby chciało to Apple. Generalnie nie polecam tego typu zabiegów niedoświadczonym użytkownikom. Właściwie nikomu, gdyż to więcej „zabawy” niż rzeczywistego pożytku dla pojedynczej aplikacji/usługi, ewentualnie, jeśli leży nam w domu wolny iPad to warto się nad tym zastanowić.

Czy warto czekać na Apple News+? Szczerze przyjąłbym usługę pod dach z takimi treściami jak obecnie. Dostęp do amerykańskich magazynów na papierze jest ograniczony i dość kosztowny, wydania na iPadzie w AppStorze też nie są tanie, zwykle w cenie rocznej subskrypcji Apple News+ dostaniemy roczną subskrypcję do 2-3 wydawnictw. Dla wielu magazyny te mogą być interesujące, to treści u nas nie dostępne albo po prostu inne.

Niestety obawiam się, że jeśli Apple News+ kiedykolwiek zawita do polski to będzie oferował jedynie czasopisma z lokalnego rynku. Chyba, że Apple zdecyduje się rozszerzać usługę globalnie dodając treści ze wszystkich rynków. Tak jak w Kanadzie obok wydawnictw na rynek kanadyjski, dostępne są też magazyny ze Stanów Zjednoczonych.

  1. W Polsce zachęcamy do pobierania naszego darmowego iMagazine ;)
6

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
mariuszeuDerdi(po)rutaSebastiandead_infection Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dead_infection
Gość
dead_infection

Wystarczy także ustawić „pokaż wszystkie” (⌘⇧.) i w aplikacjach jest >> http://tinyurl.com/y29wnk2p

Sebastian
Gość
Sebastian

Ale tylko na Maku. na iOS tak się nie da. Nawet przełączenie na amerykańskie konto bez zmiany języka wiele nie da. Bedę musiał to na iPadzie potestować:)

Sebastian
Gość
Sebastian

Nie dodaliscie iMagazine do Apple News? :)

(po)ruta
Gość
(po)ruta

W Polsce będzie dostęp do żydowskiej szmaty gówna wybiórczego i nowej świni :-)

Derdi
Gość
Derdi

Pawle, popraw proszę jak najszybciej: do Polski i Vogue…

mariuszeu
Użytkownik
mariuszeu

„doładować kartą podarunkową (którą kupimy w Apple Store Online za pomocą Apple Pay)”
Podajcie proszę więcej informacji jak to zrobić. W ASO jest informacja, że kartę można wykorzystać tylko na zakup sprzętu. Zaś w App Store jak chcę kupić kartę podarunkową to jest informacja, że można to wykorzystać tylko w polskim App Store, iTunes.