iMagazine

Jak dodać kartę debetową lub kredytową do Apple Pay?

02/04/2019, 11:41 · · · 3

Dzisiaj rano ruszyło wsparcie dla Apple Pay w Millennium Bank, o czym pisał już Norbert Cała przed paroma godzinami

Prawdopodobnie daje się podpiąć zarówno karty Visa, jak i Mastercard wydawane przez ten bank.

Mogę potwierdzić, że działają wszystkie typy kart, jakie oferuje Millennium, czyli VISA i MasterCard, w wersjach kredytowych i debetowych.

A jak dodać kartę do Apple Pay?

W związku z uruchomieniem Apple Pay w nowych bankach w Polsce, chciałem skorzystać z tej okazji i przypomnieć Wam jak się dodaje kartę do Apple Pay.

  1. Uruchamiamy aplikację Wallet na iPhonie.
  2. W górym prawym rogu klikamy w ikonkę plusika .
  3. Następnie uruchomi się aparat i teraz należy położyć kartę na jakiejś płaskiej powierzchni, umieścić ją w okienku na ekranie i poczekać, aż Wallet odczyta z niej potrzebne informacje.
  4. W następnym kroku zostaniemy poproszeni o podanie numeru CVV z tyłu karty.
  5. Po pojawieniu się dokumentu z warunkami banku (warto je przeczytać, aby nie być potem zaskoczonym jakimiś opłatami; w Millennium ich nie ma) należy je zaakceptować.
  6. Teraz pozostaje czekać, aż dotrze SMS z kodem aktywacyjnym. iOS 12 automatycznie go odczyta i wstawi w odpowiednie miejsce.
  7. Po chwili karta zostanie dodana.
  8. Jeśli mamy Apple Watcha, to Wallet zapyta się nas, czy chcemy też dodać kartę do Apple Watcha.
  9. Jeśli się na to zdecydujemy, to należy ponownie podać kod CVV, zaakceptować regulamin i czekać na SMS-a z kodem aktywacyjnym (innym niż poprzednio).

Powyższe czynności powtarzamy dla każdej karty, jaką chcemy dodać.

Pamiętajcie też, że po wejściu na iPhonie do Ustawienia → Wallet i Apple Pay → Domyślna Karta lub (w przypadku Apple Watcha) do aplikacji Watch → Wallet i Apple Pay → Domyślna Karta, możecie zdefiniować, która z kart ma być domyślną, aby przypadkiem nie pomylić się przy płatnościach.


Ciekawostką jest fakt, że grafiki kart Millennium Bank w Apple Pay niekoniecznie są takie same, jak te na kartach. Osoba, od której dostałem screeny, poinformowała mnie, że tylko jedna z powyższych kart odpowiada wyglądem karcie fizycznej.

3

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PawełsomeoneDariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz
Gość
Dariusz

Szkoda, że nie działają jeszcze firmowe…

someone
Gość
someone

„Ciekawostką jest fakt, że grafiki kart Millennium Bank w Apple Pay niekoniecznie są takie same, jak te na kartach.” To raczej błąd po stronie banku.

Paweł
Gość
Paweł

próbowałem skonfigurować mojej 14 letniej córce, po rozmowie z supportem appla okazało się że Apple Pay może być aktywowany dopiero po ukończeniu 16 lat. Skąd takie ograniczenie? Pan nie miał informacji