iMagazine

Urządzenia FIBARO kompatybilne z platformą Samsung SmartThings

04/04/2019, 14:16 · · · 1

Urządzenia FIBARO zostały właśnie zintegrowane z samsungową platformą IoT– SmartThings. Takie połączenie umożliwia skojarzenie urządzeń FIBARO ze sprzętem innych producentów korzystających z platformy Samsunga.

Samsung SmartThings, ze względu na dostępność sprzętu z niebieskim logo, to obecnie jedna z najbardziej popularnych platform IoT w branży. Co ważne jest też coraz większa baza sprzętu kompatybilnego z nią, w tym Philips Hue, Belkin, Honeywell, Ikea, Google, Amazon i inni. Ciekawostką jest, że SmartThings integruje się i można nim sterować przy użyciu głośników z Asystentem Google oraz amazonową Alexą.

Od teraz użytkownicy platformy od Samsunga mają okazję skorzystać także z urządzeń FIBARO, które współpracować mogą z inteligentnymi zamkami, termostatami czy klimatyzacją i są obecne na platformie koreańskiego producenta.

Dzięki integracji urządzeń od FIBARO ze SmartThings znacznie poszerzają się możliwości inteligentnego domu firmowanego przez Samsunga. Użytkownicy zyskują dodatkowe funkcje, których wcześniej SmartThings nie miało, z obszarów m.in. bezpieczeństwa, rozrywki, oświetlenia czy kontroli klimatu.

Dzięki połączeniu możliwości oferowanych przez obie firmy, użytkownik będzie mógł także kontrolować samsungowy sprzęty AGD/RTV.

W tej chwili FIBARO zintegrowało ze SmartThings następujące urządzenia: Motion Sensor, Door/Window Sensor, Dimmer 2, Single Switch, Double Switch, Wall Plug, Flood Sensor, CO Sensor. Lista wciąż się powiększa o kolejne produkty.

Przypominamy i zapraszamy do przejrzenia też bazy urządzeń z HomeKit.

1

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sylwester Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sylwester
Gość
Sylwester

Hmm… z jednej strony super wiadomość, bo huby Fibaro (w przeciwieństwie do samych czujników i urządzeń wykonawczych w wersjach Z-Wave) to badziewie jakich mało, za kosmiczne pieniądze, więc dobrze, że Samsung w końcu dodał natywną obsługę samych urządzeń. Z drugiej strony szkoda, że wciąż trzeba kombinować aby kupić sam hub ST v3 – import z US za $69 (UWAGA: ta wersja obsługuje inne częstotliwości Z-Wave niż wersja europejska), z UK za £79, albo … uwaga, trzymajcie się krzeseł aby nie spaść, za 239€ na Amazon.de… za wersję UK, lepiej wiec od razu wchodzić na Amazon.co.uk i tam za £79, plus ewentualne koszty przesyłki, zamówić.