iMagazine

Projektowanie Apple Card – obsesja Apple

09/04/2019, 13:25 · · · 4
fot. Arun Venkatesan

Arun Venkatesan – designer pracujący w Carrot – opublikował bardzo szczegółową analizę Apple Card1. Zwraca tam uwagę nie tylko na nietypowy dar przekonywania Apple (podobnie jak udało się firmie stworzyć telefon, sprzedawany przez operatorów, ale bez ich software’u i bez ich logotypów), ale również na użyty materiał, nietypowe sposób montażu chipa oraz jak wykańczane laserem jest samo logo Apple.

Mnie osobiście najbardziej zainteresował nowy font – San Francisco Rounded. Nie robiłem szczegółowego porównania osobiście, więc zdaję się tutaj na Aruna, ale zapowiada się na to, że doczekaliśmy się kolejnej odmiany San Francisco. San Francisco Rounded bazuje częściowo na SF Compact Rounded, którego znamy z Apple Watcha, ale ma kilka istotnych różnic. Ciekawy jestem, czy to jednorazowe wykorzystanie tej nowej odmiany, czy z czasem zacznie pojawiać się też w innych miejscach? Osobiście bardzo lubię rodzinę San Francisco, w tym mam szczególny szacunek do SF Mono, który wizualizuje to, co piszę w Ulyssesie i ciekawy jestem przyszłości tego fontu.

  1. Nowszym czytelnikom przypominam, że jeśli w tytule znajdziecie strzałkę (przed nim, dla precyzji), to możecie w niego kliknąć, aby dostać się bezpośrednio do źródła, o którym piszę.
4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


4
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Mikołajadam w. 🦁Wojtekmatipl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
matipl
Gość

Chyba chip jest w tym samym miejscu, tylko karta jest do góry nogami?
W innym wypadku przecież czytniki by nie ogarnęły, gdyby przesunęli.
Podobny design ma Revolut Metal, tam tylko zostawili logo MC i chyba dobrze.

Wojtek
Gość

Chodzi o sposób montażu chipa.

adam w. 🦁
Użytkownik

Dokładnie. Apple po prostu odwróciło kartę o 180 stopni i umieściło logo oraz dane posiadacza po przeciwnej stronie chip’a, przez co karta wygląda nietypowo. Logo MasterCard’a zostało na karcie ale w odmienionej postaci – sam kontur (dwa niewypełnione koła), aby pasowało designem do konturowanego jabłuszka. Po prostu nie ma go na tytułowej grafice 😉

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Na moje oko karta nie jest ani do góry nogami, ani nic innego podobnego. Ot złudzenie optyczne wynikające z usunięcia numeru i daty ważności i przemieszczeniu imienia i nazwiska w inne miejsce. Niby nic, ale jednak pod względem estetycznym robi różnicę. To trzeba im oddać.