iMagazine

Ładujący się Apple Pencil 2. generacji może zakłócać pracę bezprzewodowych kluczyków do samochodów

16/04/2019, 13:00 · · · 3

Apple uaktualniło dokument na temat używania i ładowania Apple Pencil z iPadami i wprowadziło ciekawy zapis…

Jeśli ładujesz Apple Pencil (2. generacji) za pomocą iPada Pro, a w pobliżu znajduje się urządzenie bezkluczykowe do samochodu (pilot), zakłócenia sygnału mogą uniemożliwić otwarcie samochodu za pomocą pilota. Jeśli tak się stanie, wystarczy odsunąć iPada Pro od pilota lub zdjąć Apple Pencil z iPada Pro i przechowywać go osobno. Zakłócenia sygnału ustaną, gdy Apple Pencil skończy się ładować.

Problem dotyczy Apple Pencil 2. generacji, który ładowany jest indukcyjnie na brzegu iPadów Pro. Przypomnę, że Pencil pierwszej generacji ładowany jest przewodowo za pomocą kabla i dołącoznej przejściówki lub bezpośrednio ze złącza Lightning.

Od siebie mogę dodać, że nie zauważyłem tego problemu, gdy iPad Pro 11” z Pencilem znajdowały się w torbie w pobliżu mojego prawego pośladka, a kluczyk znajdował się w prawej kieszeni kurtki. Jeśli zauważyliście podobne problemy, to dajcie znać w komentarzach.

3

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GedDominik ŁadaPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Szczerze mówiąc… nie spotkałem się z takim problemem – a czasami ipad leży w torbie / plecaku razem z ipadem i ładującym się piórkiem.

Dominik Łada

A kury się też przestają wtedy nieść?;-)

Ged
Gość
Ged

Mój regularnie przestaje się łączyć z Ipadem, muszę zapominać go w konfiguracji i parować ponownie.