iMagazine

Apple może wprowadzić iPhone’a 8 SE w przyszłym roku

18/04/2019, 11:05 · · · 6

Do premiery nowych iPhone’ów jeszcze prawie pół roku, o nowym systemie iOS 13 trochę już prawdopodobnie wiemy, czas więc na festiwal plotek dotyczący dalszej przyszłości. Chińskie media właśnie donoszą, że iPhone 8 doczeka się w 2020 roku wersji SE.

Obecnie w dystrybucji bezpośredniej Apple oferuje iPhone’y – XS Max, XS, XR, 8, 8 Plus, 7 i 7 Plus. Do tego wciąż w niektórych kanałach dystrybucji jest iPhone X, który prawdopodobnie będzie jeszcze produkowany w Indiach z przeznaczeniem głównie na rynek lokalny w kolejnym roku. W Polsce w różnych sieciach handlowych nadal bez trudu znajdziemy iPhone’y 6s, 6s Plus. U oficjalnych resellerów już raczej nie znajdziemy iPhone’ów 6 i 6 plus oraz SE, ewentualnie przy akcjach typu „czyszczenie magazynów”.

Według Economic Daily News, chińskiej gazety codziennej Apple planuje w przyszłym roku wydać odświeżoną wersję iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus, które miałyby powalczyć na rynku tanich smartfonów. Decyzja ta się wydaje logiczna i jest zbilżona do tego co Apple zaoferowało wraz z debiutem iPhone’a SE, czyli ulepszonej wersji iPhone’a 5s. Otrzymalibyśmy procesor A13, nowy aparat znany z nowych iPhone’ów oraz atrakcyjną cenę. Miałaby to być pozycja szczególnie adresowana właśnie na rynek chiński.

Wydaje się, że debiut takiego telefonu jest bardzo realny. Wciąż jest wielu użytkowników, którzy cenią sobie fizyczny przycisk Home i wymiary iPhone’ów obecne od modelu 6 i 6 Plus. Zapewne Excel Tima Cooka również pokazuje, że to najrozsądniejsze ekonomicznie i biznesowo rozwiązanie. Debiut wiosną 2020 pozwoli też najpierw klientom zdecydować się na wyższe serie. Spodziewam się, że w tym roku zobaczymy nowe wyższe serie zastępujące XS Max i XS. Same telefony XS Max i XS być może podobnie jak iPhone X nie będą dystrybuowane dalej bezpośrednio przez Apple. Obniżona zostanie za to cena modelu XR i modelu 8, a z dystrybucji zniknie 7. By wiosną 2020 zastąpić iPhone’a 8, iPhone’m 8SE w cenie o kilkadziesiąt dolarów wyższej od iPhone’a 8 po obniżkach. To jednak już jedynie moje przypuszczenia.

Debiut nowego iPhone’a w klasycznej konstrukcji nie dziwi, jednocześnie jednak wciąż jest pewna grupa użytkowników, która liczy na następną generację urządzenia o wymiarach i konstrukcji zbliżonej do modelu 5s, SE.

6

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BłażejBartsomeonePaweł Nyczaj Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Nyczaj
Gość
Paweł Nyczaj

Zdaje się, że iPhone SE to mniejszy iPhone 6S, a nie ulepszony 5S. iPhone SE nawiązuje wielkością i designem do iPhone 5S, który miał swoją „tanią” wersję w postaci iPhone 5C. Był to tak naprawdę plastikowy iPhone 5 i wcale nie był tani, choć w założeniu miał to być tani iPhone nie-premium pasujący młodym klientom, więc wtedy większość klientów wolała już używany iPhone 5 lub dopłatę do iPhone 5S

Bart
Gość
Bart

pochrzaniles cos z tymi tanosciami ostro

5C byla tansza wersja 5.

SE – byl NAJTANSZYM na rynku okrojona (roczne bebechy) ale i tez TOPOWA wersja smartphone (nawet w swiecie Android)

someone
Gość
someone

Było by dobrze. Świadomie wybrałem IP8 bo wszystko większe jest za wielkie. Ale także 8ka nie jest wygodna w używaniu. Całkiem często klikam gest obniżenia ekranu do połowy aby: wpisać url w Safari, kliknąć „x” jeśli nie ma „swipe to back”, kliknąć „edytuj” choćby w aplikacji zegarek i innych. W IP5s tego problemu nie było.

Bart
Gość
Bart

temu tez mam iPhone X – i PLACZE na jego wielkosc – a jest on MNIEJSZY od XS / XR

Błażej
Gość
Błażej

No. Ten „home” w iP8 nie jest taki do końca fizyczny. Jedynie jest wyodrębniony ale to już dotykowy panel, a nie faktycznie przycisk.

someone
Gość
someone

Ale działa całkiem OK.