iMagazine

Klienci biznesowi w Orange mogą już aktywować eSIM, a zatem swoje Apple Watch LTE

13/05/2019, 11:51 · · · 4

Orange, jak zapowiadał już wcześniej jego rzecznik na Twitterze, uruchomił dziś możliwość aktywowania eSIM z opcją dołączania jego do Apple Watch LTE.

Równo miesiąc po uruchomieniu usługi dla klientów indywidualnych, Orange dziś udostępnił tę możliwość klientom biznesowym. To świetna informacja i ruch, na który czekało wielu klientów.

Teraz bez eSIM i możliwości podpięcia Apple Watch z LTE pozostali już tylko klienci ofert prepaidowych.

Udostępniliśmy „Ekstra kartę eSIM” dla klientów z sektora małych i średnich firm – wszystkich tych klientów biznesowych, którzy mogą korzystać z Mój Orange. To kolejny etap udostępniania tego przełomowego w gruncie rzeczy rozwiązania kolejnym grupom klientów. Zaczęliśmy na początku marca od klientów indywidualnych, potem byli Ci, którzy mają Orange Love, teraz czas właśnie na małe i średnie firmy. Wszystko przebiega więc stopniowo, jak to bywa z przełomowymi rozwiązaniami. Na księżyc też nie polecieliśmy za jednym zamachem. Powiecie, że to niszowa usługa i żaden przełom. Pogadamy za kilka lat, gdy eSIM zmieni cały rynek usług komórkowych, wraz z przyległościami.

Dzięki możliwości wgrania ekstra karty eSIM do zegarka możecie korzystać z niego prawie jak ze smartfona – wykonywać połączenia, odbierać SMS czy maile. Możecie robić to na jachcie, biegając w górach, czy na kajakach – wszędzie tam, gdzie smartfona nie zabierzecie, bo nie jest to wygodne.

Obecnie możecie odpalić usługę na dwóch zegarkach z logo nadgryzionego jabłka oraz jednym urządzeniu Samsung. Dzięki tej samej usłudze – „Ekstra karta eSIM” możecie współdzielić także ten sam numer na dwóch smartfonach obsługujących tę technologię. Przydatne, jeżeli chcecie mieć dwa telefony dostępne pod tym samym numerem.

Koszt „Ekstra karty eSIM” dla klientów biznesowych nie różni się niczym od usługi dla klientów indywidualnych. Tak samo wygląda także proces aktywacji. Więc jeżeli macie pytania zajrzyjcie do naszego Q&A o Ekstra karcie eSIM, które już od jakiegoś czasu wisi na blogu.

4

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
TomaszMichałEkkaMany Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Many
Gość
Many

Dobra, teraz Orange Free na kartę

Ekka
Gość
Ekka

Tylko od piątku nie mogę doprosić się duplikatu karty esim która usunąłem z telefonu. Do tego dowiedziałem się ze extra esim jednak nie dla wszystkich firm.

Michał
Gość
Michał

Dość stary artykuł natomiast ważna informacja. Artykuł nie do końca jest prawdziwy. Małe firmy i owszem mogą sobie aktywować Extra esim natomiast w średnich firmach (kwestia nazewnictwa przez Orange – pracuję w firmie z ok 30 kartami sim czyli segment K2) do dziś – czyli 5.06. pracownik nie może zaaplikować karty Extra esim do swojego AW (4genLTE). Tzn poprzez aplikacje „nowy mój orange” na stronie mogę taką kartę aktywować – ale jest ona dla mnie bezużyteczna bo nijak nie wrzucę jej do zegarka. Metoda aktywowania karty Extra esim poprzez apkę Watch z pozycji iPhona 8 jest niemożliwa. Jak mówią konsultanci cytuje „na dzień dzisiejszy dla Pańskiego segmentu nie ma takiej możliwości”.

Tomasz
Gość
Tomasz

Potwierdzam, na dzień 27.06.19 sytuacja bez zmian. Odpowiedz konsultanta ta jak wyżej :(