iMagazine

Apple Pay będzie wspierać naklejki NFC

14/05/2019, 09:15 · · · 5

Wkrótce, płatności Apple Pay za niektóre usługi mogą stać się jeszcze prostsze. Wszystko za sprawą naklejek NFC, których wsparcie właśnie zapowiedziało Apple. Płatności za wypożyczenie elektrycznych hulajnóg i inne będą odbywać się bez żadnej dodatkowej aplikacji. Ponadto Apple zamierza wprowadzić ułatwienia w dodawaniu kart lojalnościowych.

Podczas konferencji TRANSACT w Las Vegas poświęconej mobilnym płatnościom, Jennifer Nailey, odpowiedzialna w Apple za usługę Apple Pay, zaprezentowała nadchodzące nowości. W najbliższej przyszłości należy spodziewać się łatwego logowania do kart lojalnościowych bezpośrednio z aplikacji Wallet. Jednak największą nowością jest wsparcie dla tagów NFC.

Apple Pay będzie wspierać naklejki NFC, które umożliwią szybkie płatności, bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji. Tagi NFC mają posłużyć między innymi do szybkiego najmu elektrycznych hulajnóg (micro mobility), opłaty w parkometrach oraz bezobsługowych zakupów. Pierwszymi partnerami są firmy Bird Scooters (jeżdżą w Warszawie), Bonobos oraz PayByPhone. Tagi będzie można też powiązać z aplikacjami, na przykład w przypadku opłaty w parkometrach, tak aby płatność była przypisana do pojazdu, który mamy w aplikacji.

Zaletą tagów NFC jest ich niska cena. Dzięki temu mogą być praktycznie wszędzie. To daje spory potencjał na rozwój bardzo szybkich transakcji, bez dodatkowej obsługi. Apple Pay rozprzestrzenia się po świecie. Mam nadzieje, że w przyszłości podobne rozwiązania pojawią się w Polsce. Osobiście najbardziej brakuje mi Apple Pay w aplikacji SkyCash i następnie opcji dodania biletu do aplikacji Wallet.

źródło9to5mac

5

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AdekTomaszAndrzejlukczu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lukczu
Gość
lukczu

„[…]poświęconej mobilnym płatnością[…]”.

Andrzej
Gość

Widzimy w zapytaniach na co dzień, jak rynek etykiet ewoluuje i coraz częściej łączy się z technologią. Zaletą tego wykorzystania naklejek jest bardzo szybka i trwała aplikacja na różnych produktach. Połączenie innowacyjnej technologii i klasycznej etykiety w zastosowaniu na masową skalę.

LukCzu
Gość
LukCzu

Czy zapłaciłeś za tę reklamę?

Adek
Gość
Adek

A Ty ile dostajesz za głupie komentarze

Tomasz
Gość
Tomasz

Często najprostsze rozwiązania bywają najbardziej innowacyjne. To wydaje się takim być.