iMagazine

Apple Pay w większości krajów europejskich już niebawem

16/05/2019, 08:08 · · · 2

Od czerwca ubiegłego roku możemy cieszyć się z Apple Pay w Polsce, obecnie już w większości banków. Choć przed nami usługę otrzymało kilka bardziej „orientalnych” krajów, to w Europie byliśmy niemal prekurosorami. Dobra wiadomość jest taka, że jeszcze przed sezonem urlopowym Apple Pay powinno trafić do takich krajów jak Chorowacja, Cypr, Portugalia, Słowacja, Grecja i kilku innych.

W najbliższym czasie Apple Pay na pewno zostanie udostępnione w Holandii, Luksemburgu, a także na Węgrzech. Na twitterze fintechu Monese pojawiła się także informacja o zawitaniu usługi do takich krajów jak – Bułgaria, Chorowacja, Cypr, Estonia, Grecja, Litwa, Lichtenstein, Łotwa, Malta, Portugalia, Rumunia, Słowacja i Słowenia. Podobne informacje podał też kilka dni temu inny fintech Revolut. Tym samym Apple Pay będzie obecny praktycznie w całej Europie.

Dla nas Polaków podróżujących po świecie nie jest to tak istotna informacja jakby się mogło wydawać. Do tego, aby skorzystać z Apple Pay w innych krajach potrzebne są po prostu zgodne terminale, w większości przypadków każdy wspierający płatności zbliżeniowe. Dlatego nawet teraz podróżując na przykład do Holandii bez trudu skorzystamy z Apple Pay.

Jednak pojawienie się Apple Pay w innych krajach, to budowanie większej świadomości o płatnościach zbliżeniowych na całym kontynencie. Oraz nadzieja, że terminali wspierających płatności zbliżeniowe będzie więcej. Nie we wszystkich krajach płatności kartami, a tym bardziej kartami zbliżeniowymi są tak powszechne jak w Polsce. To także nadzieja, że w większej liczbie międzynarodowych sklepów internetowych będzie można wygodnie płacić za pomocą Apple Pay.

2

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MikeGall Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gall
Gość
Gall

Mam nadzieję, że w przyszłości będzie Pan korzystał z Worda ze wsparciem SI, który pomoże Panu ze stylistyką, gramatyką i czasami ortografią/literówkami… Względnie polecam już teraz sprawdzić, czy np. autokorekta nie zmienia Chorwacji na ChorOwację, itp. Pozdrawiam.

Mike
Gość
Mike

Worda? Przecież w imagazine mają korektorkę. Serio! https://imagazine.pl/2019/02/28/webex-integrator-zycia-zawodowego/
Szkoda tylko, że jedynie na potrzeby artykułu sponsorowanego, sądząc po jakości publikowanych tekstów.