iMagazine

Sugestie Siri i miejsca w pobliżu działają w Polsce

01/07/2019, 09:09 · · · 5

Urządzenia Apple w Polsce zyskały wsparcie dla dwóch przydatnych funkcji „w pobliżu” w mapach oraz „sugestii wyszukiwania siri” w przeglądarce Safari. To drobne usprawnienia, których brakowało w naszym regionie. Wciąż jednak braki Apple w Polsce są olbrzymie.

Użytkownicy Twittera wczoraj zauważyli, że działają sugestie wyszukiwania Siri, jak szybko sprawdziłem przy okazji pojawiła się też opcja w pobliżu. Mam niestety jednak wrażenie, że funkcje te wciąż są eksperymentalnie uruchomione. Oficjalnie Polska nie jest wymieniona na liście tych opcji w iOS.

Sugestie działają znacznie mniej skutecznie niż za naszą zachodnią granicą, nie pojawiają się hasła z Wikipedii, a odnośniki do stron i to często bardzo wątpliwych. Chociażby przykład wyszukiwania kreskówki „Flinstonowie”, w którym zostałem odesłany do strony z dostępem do niej, naruszającym prawa autorskie twórców.

W przypadku miejsc w pobliżu jest lepiej, danych jest naprawdę sporo. Jednocześnie też działa sprawniej wyszukiwanie pozycji za pomocą Siri. To się przydaje, zwłaszcza gdy korzystamy z CarPlay, czy z samego Apple Watcha.

Trzeba sobie jasno jednak powiedzieć, że Apple wciąż jest daleki od globalizacji swoich produktów. Część funkcji jest dostępna w wybranych krajach, ale kompletne rozwiązanie jest jedynie na rynku amerykańskim. W Polsce nie mamy seriali w iTunes, nie mamy kanałów telewizyjnych i innych treści w TV App. Brakuje możliwości rezerwacji restauracji, sprawdzenia repertuarów kin, map wewnątrz budynków, transportu drogowego, Apple News, Apple News+, przeszukiwania pisma odręcznego, map wewnątrz lotnisk i centrów handlowych i wreszcie polskiej Siri.

Na razie jeden krok do przodu, który zresztą powinien być już dawno.

5

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ManyAS ssAMateuszŁukaszMattheush Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mattheush
Użytkownik
Mattheush

Na SE/iOS 11.4.1 działa, na 6s/iOS 9.3.5 nie.

Łukasz
Gość
Łukasz

Nawet klawiatura nie ma podpowiedzi i swype w iOS 13.

Mateusz
Gość
Mateusz

Podlinkowana lista krajów od Apple nie wydaje się być do końca aktualna. Brakuje choćby krajów, które ostatnio otrzymały Apple Pay.

AS ssA
Gość
AS ssA

I tak IOS jest lepszy od Androida

Many
Gość
Many

Miejsca w pobliżu nie działają. Siri zawsze można było spytać co jest w pobliżu i pokazywała listę.

W pobliżu to funkcja Spotlight/Maps która wyświetla ikonki np. Restauracje, Stacje benzynowe, itd.

Na iOS 13 działa na mapach