iMagazine

Automatyzacje w iOS 13 będą mogły być sterowane tagami NFC

05/07/2019, 14:57 · · · 4

Ostatnia beta iOS 13, ta oznaczona numerkiem 3 przynosi nowe zmiany w aplikacji „Skróty”. Pojawia się tam możliwość automatyzacji po stuknięciu w taga NFC.

Automatyzacje te będą mogły być wykorzystywane np. do sterowania akcesoriami w domu, ale też do wielu innych rzeczy. Dlatego nie szukamy ich w aplikacji „Dom” tylko właśnie w „Skróty”. Automatyzacje w oparciu o wykrycie taga NFC są automatyzacjami lokalnymi, czyli działają tylko na naszym urządzeniu. Oprócz automatyzacji związanych z wykryciem NFC są tam inne interesujące opcje, np. automatyzacje po połączeniu się z konkretnym urządzeniem Bluetooth lub do konkretnej sieci Wi-Fi. Daje to naprawdę dużo możliwości. Niestety wygląda na to, że automatyzacje w oparciu o NFC są zarezerwowane dla iPhone XS i XR

Jeśli chodzi o automatyzacje w oparciu o NFC, jest to bardzo proste, wystarczy wybrać odpowiednią, opcję i następnie zeskanować konkretny tag w procesie tworzenia automatyzacji. Będziecie wtedy mogli np. przyłożeniem telefonu do taga, sterować oświetleniem. Jak to widać na poniższym filmiku. Sam tag NFC jest bardzo tani (1 zł) i mały, może się kryć w wizytówce. Niestety wygląda na to, że automatyzacje w oparciu o NFC są zarezerwowane dla iPhone XS i XR.

4

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Filip RychlikNorbert Całajendrek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jendrek
Gość
jendrek

Dokładnie jak w moim HTC w… 2013 roku.

Norbert Cała
Użytkownik

Działa Ci HomeKit w HTC?? 👏

jendrek
Gość
jendrek

musiałbym poszukać tego HTC i sprawdzić. Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pisz śmiało. Sprawdzę przy okazji.

Filip Rychlik
Użytkownik
Filip Rychlik

Szkoda, że Apple często zapomina o starszych urządzeniach. NFC działa w zasadzie z każdym iPhonem wspierającym Apple Pay. Aczkolwiek pomysł z nfc jest fajny, zwłaszcza, że tagi kosztują grosze.