iMagazine

UPC Horizon Go na Apple TV

15/07/2019, 09:27 · · · 11

Od weekendu użytkownicy UPC mogą korzystać z aplikacji Horizon Go na Apple TV. To ważne wydarzenie dla platformy tvOS w naszym kraju. Największy tradycyjny operator kablowy, debiutuje z aplikacją na Apple TV. Jednocześnie to kolejny przykład transformacji tradycyjnej telewizji, której dni w standardowej formule są policzone.

Aplikacja Horizon Go była dostępna już na iOS, Android oraz Smart TV napędzane Android TV, a także urządzenia Amazon Fire TV. Te ostatnie nawet nie są w Polsce oficjalnie dystrybuowane, ale bazują na systemie Android, dzięki czemu deweloperom łatwo jest dostosować wersje do platformy Amazon. Teraz wreszcie trafiła na Apple TV. Można powiedzieć, że to święto, ponieważ w Polsce tvOS traktowany jest po macoszemu. Wciąż nie ma tu player.pl (mimo wstępnych zapowiedzi przedstawicieli TVN), Ipli i innych usług oraz aplikacji stworzonych z myślą o naszym lokalnym rynku. Niestety w Polsce iOS jest niszową platformą, a co dopiero Apple TV.

Horizon Go to dostęp do wybranych kanałów z oferty UPC na żywo, także opcji cofania i dostępu do treści archiwalnych za sprawą funkcji Replay TV, a także bazy materiałów VOD. W teorii można się więc pozbyć dekodera i korzystać wyłącznie z Apple TV.

To kolejny przykład na to, że typowa oferta „po kablu” powoli odchodzi do lamusa, a zamiast typowego skakania po kanałach otrzymujemy platformy z dedykowanym interfejsem i często wyborem treści. Kolejnym krokiem będzie powolne usuwanie linearnych kanałów TV na rzecz treści stricte wideo na życzenie.

Osobiście mam nadzieje, że pojawienie się Horizon GO to zwiastun lepszych czasów dla Apple TV na naszym rynku.

11

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
8 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MarekJakub BrachpiotreksaKrzysztoflukczu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbigniew
Gość
Zbigniew

Szkoda że nie można mieć Horizon bez UPC, czekam na ofertę dla ludzi mieszkających na rogatkach rogatek wiosek gdzie na kabel nie ma szans.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

W sumie i tak potrzebny jest internet UPC bo inaczej nie wszystkie kanały działają

Przemyslaw
Gość
Przemyslaw

Czy u Was tez nie działa AirPlay?

Marek
Gość
Marek

Apple TV3,w airplay działa tylko głos,aplikacji brak

Paweł Nyczaj
Gość
Paweł Nyczaj

Przydałaby się możliwość zakupu Horizon GO bez dekodera UPC. Możliwe, że niedługo konkurentem UPC będzie aplikacja myCanal, czyli Canal+ z Apple TV zamiast dedykowanego dekodera. Docelowo wszystkie treści wideo, w tym działające jeszcze kanały linearne będą dostępne w usłudze Apple TV (mówię o aplikacji Apple TV, choć urządzenie Apple TV nadal się przydaje, zwłaszcza jako centrum akcesoriów HomeKit)

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Szkoda że część kanałów działa wyłącznie w sieci UPC co z automatu jest minusem w porównaniu z innymi serwisami VOD itp.

piotreksa
Gość
piotreksa

W porównaniu z innymi serwisami VOD to chyba nie bo oni w ogóle tego nie mają. Natomiast dostawcy kanałów linearnych bronią się rękami i nogami żeby nie dało się ich oglądać na takich platformach. Ile w tym prawdy w związku z licencjami nie wiadomo. TVN wiedzie prym w robieniu pod górkę :/ Może kiedyś to się zmieni albo regulator coś z tym zrobi i wtedy zacznie się wojna. Dla każdej kablówki rezygnacja ze sprzętu dawanego klientowi to ogromna oszczędność liczona zapewne na miliardy rocznie.

Jakub Brach
Użytkownik
Jakub Brach

O ile rozumiem grupę tvn tak nie rozumiem blokowania programów tvp . A takie w tej platformie tez nie działają

piotreksa
Gość
piotreksa

TVP ma licencję tylko na terenie kraju, tylko Polonia nadaje programy z inną licencją. Zakładam, że w umowie sobie zawarli iż operator w swojej sieci jest na pewno na terenie PL więc nie ma łamania tej umowy. Któraś wersja aplikacji chciała sprawdzać moją lokalizację za pomocą GPS dodatkowo, teraz chyba tego nie ma już – UPC wycofało się z tego z jakiegoś powodu.

lukczu
Gość
lukczu

„Osobiście mam nadzieje” – osobiście mam nadzieję.

Marek
Gość
Marek

Nie działa na Apple TV3?