iMagazine

HomeKit i AirPlay 2 dla telewizorów LG lada moment

23/07/2019, 16:47 · · · 3

Od trzech miesięcy AirPlay 2 oraz aplikacją Apple TV (TV App) mogą cieszyć się użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV z roku modelowego 2019 i 2018. Teraz AirPlay 2 oraz wsparcie dla HomeKit trafi do telewizorów LG. Aktualizacja powinna rozpocząć się już w przyszłym tygodniu. Nie oznacza to jednak, że od razu trafi do wszystkich.

Lista telewizorów, które wspierają lub będą wspierać rozwiązania Apple jest stosunkowo krótka. Przede wszystkim tylko Samsung (z firm obecnych na europejskim rynku) zaoferował aktualizację także zeszłorocznych modeli. Jednocześnie Apple zastosowało dość specyficzne porozumienia z producentami. Samsung otrzymał wsparcie dla aplikacji TV App w dniu jej globalnej premiery, natomiast pozostali producenci obsługę HomeKit, której w telewizorach Samsunga nie znajdziemy. Oprócz Samsunga AirPlay 2 otrzymają wkrótce telewizory LG oraz Sony. W tych telewizorach zagości też HomeKit. Być może jesienią usłyszymy o kolejnych producentach. W przypadku Sony wsparcie otrzymają serie XG85, XG95, AG8, AG9.

W przypadku LG praktycznie większość telewizorów 4K ze Smart TV WebOS 4.5 z roku modelowego 2019 otrzyma wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit. Według LG Australia aktualizacja ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu. To jednak nie oznacza, że jeśli w ostatnich miesiącach kupiliście telewizor LG 2019 otrzymacie już za tydzień dostęp do tych funkcji. Aktualizacje tego typu u LG, jak i wielu innych producentów pojawiają się etapami, fazami. Etapy te mogą zależeć od regionu świata czy modelu telewizora i mogą trwać zarówno kilka dni, jak i kilka tygodni.

Pewne jest, że AirPlay 2 dla większej grupy telewizorów jest coraz bliższy.

3

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarcinLukPenDuick Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PenDuick
Gość
PenDuick

Czekam z niecierpliwoscia :)

Luk
Gość
Luk

Niezrozumiała jest polityka braku aktualizacji, dla telewizorów z roku 2018. Przecież nikt nie będzie zmieniał TV co roku.

Marcin
Gość
Marcin

Czy będzie możliwość wypuszczenia dźwięku z telewizora na homepoda tak jak w przypadku przystawki Apple TV HD i Apple TV 4K?