iMagazine

Od iOS 12.3.1 wrócił bug z czasów iOS 7 – uważajcie na zużycie danych komórkowych

01/08/2019, 09:31 · · · 4

Od czasu pojawienia się iOS 12.3.1 zaczęły się pojawiać raporty na temat błędu, dzięki któremu aplikacje mogą zużywać dane komórkowe nawet jeśli dana aplikacja ma taką możliwość wyłączoną w Ustawieniach.

Jeśli nie chcemy, żeby jakaś aplikacja wykorzystywała dane komórkowe, a jedynie polegała na internecie dostarczanym za pomocą Wi-Fi, co może mieć znaczenie w przypadku YouTube’a, Netflixa, HBO, aplikacji podcastowych lub cokolwiek innego, co zużywa duże ilości danych, to w Settings → Mobile Data można ograniczyć aplikacje, które mają nie korzystać z naszego pakietu danych.

Niestety, iOS 12.3.1 i nowsze zdają się to ograniczenie ignorować, więc jeśli zauważyliście, że nagle pakiet danych Wam się skurczył, to należy spróbować wykonać poniższe czynności – niektórym pomogły:

  1. Upewnić się, że funkcja Wi-Fi Assist jest wyłączona.
  2. Włączyć suwak dla danych aplikacji, aby mogły korzystać z danych komórkowych.
  3. Wyłączyć i włączyć iPhone’a lub iPada.
  4. Wyłączyć dostęp do danych komórkowych dla wybranych aplikacji.

Dla wielu to zapewne nie będzie problemem, bo mamy coraz większe pakiety danych, ale jeśli ktoś jest akurat za granicą, to może mieć problem. Dlatego, gdy korzystam z roamingu, zawsze mam włączony tryb Low Power (ogranicza pobieranie danych i działanie aplikacji w tle).

4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ktosjigyrrjrrj👍👍👍👍👍👍Kris Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kris
Gość
Kris

Niestety doświadczyłem :(

👍👍👍👍👍👍
Gość
👍👍👍👍👍👍

„Low Power” za granicą. Dobra wskazówka. 👍🏻

jigyrrjrrj
Gość
jigyrrjrrj
  • pobieranie danych nawet przy blokadzie w aplikacji, ale przy właczonym WI-FI assist jest czymś zupełnie normalnym. Po to stworzono tę funkcję.
  • za granicą włączamy „tryb niskiego transferu danych”, a nie żaden „low power”.
ktos
Gość
ktos

Tak tak, szczególnie w ios 12.3.1.