iMagazine

Apple ma wypuścić iPhone’a z Face ID i Touch ID według Ming-Chi Kuo

06/08/2019, 12:31 · · · 2

Dotychczas mogliśmy wybrać albo Touch ID, w starszych iPhone’ach, albo Face ID, w nowszych modelach. To się ponoć ma zmienić, jeśli wierzyć słowom Ming-Chi Kuo.

Twierdzi, w swoim ostatnim raporcie, że Apple ma przywrócić Touch ID do iPhone’ów w 2021 roku. Czytnik linii papilarnych byłby umieszczony pod ekranem, podobnie jak w wielu smartfonach z Androidem od dłuższego czasu, z tą różnicą, że jego kolejne generacje rozwiążą obecne problemy – grubość i wielkość powierzchni czytnika pod ekranem oraz pobór prądu. Kuo wierzy, że prawdopodobnie zostanie wykorzystany czytnik Qualcomma.

Touch ID w ostatnich iPhone’ach, w których był dostępny, był bardzo szybki (pod warunkiem, że odczytał prawidłowo odcisk). Obecne czytniki, montowane pod ekranami, są szybkie, ale nie aż tak, więc nie dziwi mnie, że firma nie zdecydowała się na ich wykorzystanie – rzadko się decydują na taki krok. Face ID tymczasem jest, moim zdaniem, jeszcze wygodniejszy i osobiście preferuję tą metodę autoryzacji biometrycznej. Są jednak użytkownicy, którzy zdecydowanie preferują Touch ID, więc umożliwienie im wybrania, z której metody chcą skorzystać, byłoby miłym dodatkiem do iPhone’a (i iPada). Mam tylko nadzieję, że nie odbędzie się to kosztem 3D Touch…

2

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Wojtek PietrusiewiczSebastian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sebastian
Gość
Sebastian

Czy wy wszyscy musicie się powolywać na jednego człowieka? Rzetelność dziennikarska nakazywałaby mieć przynajmniej dwa źródła….