iMagazine

Cyfrowy Polsat wprowadza nowe funkcje do dekoderów, które wymagają internetu – kolejny symbol zmian na rynku telewizyjnym

27/08/2019, 16:33 · · · 5

Cyfrowy Polsat wprowadza „internetową nagrywarkę” do dekodera satelitarnego. To zupełnie nowe rozwiązanie na naszym rynku. Rok 2019 to rok transformacji rynku telewizyjnego w Polsce. Zmian jest bardzo dużo, a z pewnością te teraz ogłoszone nie są ostatnimi. Fakt, że w zmianach uczestniczy Cyfrowy Polsat pokazuje jak szybko telewizja się zmienia.

Time Shift, ReStart, CatchUP i to bez twardego dysku

W dekoderze Evobox HD Cyfrowy Polsat testowo wprowadził funkcje TimeShift, restart, CatchUP. Rozwiązania znane do tej pory albo z dekoderów IPTV, telewizji kablowej, albo też dekoderów z twardym dyskiem.

• TimeShift – daje możliwość zatrzymywania i przewijania wybranych programów do 3 godzin
• reStart – pozwala na oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku
• CatchUP – umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz

To kolejny powód, dla którego warto podłączyć dekoder satelitarny do internetu. Tym samym kolejne zacieranie różnic w technologii dostępu do telewizji. Dni anten satelitarnych są policzone. Nie nastąpi to oczywiście od razu. Cyfrowy Polsat wprowadzając dekodery Evobox IP i Evobox Stream zmienia swoje podejście. To już nie jest dostawca telewizji satelitarnej, a dostawca usług wideo różnymi kanałami, dla klienta ma się liczyć efekt finalny, a nie to, czy ma podłączoną antenę satelitarną, korzysta z routera LTE, czy też światłowodu.

Cyfrowy Polsat Evobox

Zmiany na rynku telewizyjnym przyśpieszają

Któryś już raz z kolei podkreślam, że telewizja taką jaką znaliśmy do tej pory umiera w tempie znacznie szybszym niż mogliśmy przypuszczać jeszcze 5 lat temu. Wysyp serwisów VOD, transformacja ofert poszczególnych dostawców, nowe oferty od operatorów telekomunikacyjnych do tej pory nie związanych z telewizją. Co więcej także rynek reklamy w sieci przewyższył już ten reklamy telewizyjnej.

Bardzo znamienne jest to, że w zmianach tych uczestniczy też Cyfrowy Polsat i oferuje bardzo szerokie spektrum rozwiązań. Można powiedzieć, że firma eksperymentuje, strzela w różne kierunki i broni swojej pozycji lidera. Firma, która jest nieco utożsamiana z „technologiczną Polską B”, z byciem naśladowcą, a nie pionierem – w ciągu pół roku zaoferowała szereg nowych pomysłów, które są na swój sposób wręcz nowatorskie. Cyfrowy Polsat doskonale wie, że musi się zmieniać, zgodnie z bieżącymi trendami i z potrzebami konsumentów. Nie zdziwiłbym się gdyby w przyszłości na dekoderach zagościł też Disney+, czy nawet Netflix.

5

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ArturPaweł NyczzajPawel OkopieńM.K.szulzykk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szulzykk
Gość
szulzykk

To ja poproszę aplikacje na SmartTV/AppleTV gdzie bedzie dostep do wszystkich kanałów z CP po zalogowaniu się ;) Coś ala CyfrowyPolsat Go/NC+Go i nie będzie potrzebny dekoder! Łatwiejszy będzie też dostęp do kanałów 4K o ile CP takie ma zamiar transmitować – na pewno będzie to tańsze niż przez talerz 👍

M.K.
Gość
M.K.

„Wysyp serwisów VOD… ” Hahahaha, to sie nazywa dziennikarska fantazja. Jaki wysyp??? Kilka w Polsce serwisów, w tym 2 poważne i liczące się, bo na początku roku jeden zwinął się z naszego kraju, a pozostałe to jakieś kilkuletnie pomysły na udostępnianie filmów z przestarzałym interfejsem, brakiem wygodnej subskrybcji i zasobem biblioteki jak dawna wypożyczalnia VHS na osiedlu. To albo jest ślepe zafascynowanie autora telewizją albo komuś coś „wysypało” się na głowę, żeby pisać takie bzdury -wysyp VOD, haha!

Pawel Okopień
Gość
Pawel Okopień

Apple TV+, Disney+, HBO Max, MyCanal to wszystko za rogiem i prawdopodobnie jeszcze więcej. Do tego zmiana podejścia w Player.pl, rakuten tv na polskim rynku, szersza dystrybucja Netflixa, nowe pozycje w Amazon Video Prime. Pustynia po prostu🤷‍♂️

Artur
Gość
Artur

@Paweł Okopień z czałym szacunkiem, piszmy o tym co jest oferowane obecnie, nie o tym co jest zapowiadane! Wydaje mi się że oczekiwania klientów są zupełnie odmienne od tego w jakim tempie postępuje postęp u dostawców treści telewizyjnych. Wszędzie oferowane są tunery, playery i inne niedopracowane odtwarzacze operatorów. Mamy rok 2019, nie można by zaoferować aplikacji na smart TV? Bawiłem się u znajomych różnymi tunerami, playerami. Moim prywatnym zdaniem, operatorzy powinni płacić użytkownikom za użytkowanie tych tunerów, playerów a nie oczekiwać opłaty za te niedopracowane i brzydkie skrzynki. Zapytasz o alternatywe, Amazon Fire Stick TV 4k, małe, nie zajmuje miejsca i swietnie się spisuje. Bardzo często nie podzielam Twojego entuzjazmu na temat naszych rodzimych operatorów telewizyjnych, może dlatego że mam szersze spektrum i porównanie tego co oferują inne platformy. Canal+ France oferuje swoją usługę na Samsung TV, bez dekoderów! O Apple TV nie wspomnę:-) Brytyjski SKY GO to zupełnie inna usługa niż Canal + GO. Porównaj ceny usług, to też jest ciekawe :-)

Paweł Nyczzaj
Gość
Paweł Nyczzaj

Teraz pora na dekoder 4K zarówno IPTV jak i satelitarny. Celowo technologię satelitarną umieściłem na drugim miejscu, bo tv przez internet wygrywa z bardziej tradycyjnymi źródłami sygnału. Do telewizji internetowej zaliczam też oferty światłowodowe z kanałami linearnymi. Oferta CP to zdecydowanie ogromny skok w jakości usług prepaid (dekoder Evobox Stream można od razu wykupić na własność lub płacić nieco mniej w rozbiciu na 24 mies.). Do pełni szczęścia brakuje usługi opartej jedynie na aplikacji dla Android TV, Tizen (tv Samsung) i tvOS (przystawka Apple TV, choć jej znaczenie może powoli maleć), a docelowo dostępnej na platformie Apple TV+