iMagazine

iTaxi rozpoczyna współpracę z Vooom

27/08/2019, 13:49 · · · 1

Vooom, platforma mobilna ułatwiająca szybkie i sprawne poruszanie się po mieście, rozpoczyna współpracę z iTaxi, polską firmą oferującą usługi transportowe dla biznesu, w tym aplikację do zamawiania taksówek. Już wkrótce przejazdy pojazdami oferowanymi przez iTaxi będzie można zamawiać bezpośrednio z poziomu aplikacji Vooom, a to dopiero pierwszy etap planowanej współpracy obu firm.

Aplikacja iTaxi jest dostępna dla 15 mln Polaków, a potencjał Vooom szacowany jest na ponad 10 mln osób w miastach, w których dostępne są różnego rodzaje współdzielone środki transportu. Obie firmy zdecydowały się na zawarcie strategicznego partnerstwa, aby zbudować kompleksowy produkt w obszarze współdzielonej mobilności.

– Nasze aplikacje doskonale się uzupełniają. iTaxi jest silnie obecne w segmencie klienta biznesowego, który ceni sobie prosty sposób rozliczania, jedną zbiorczą fakturę, informację o przejazdach oraz możliwość generowania raportów z poziomu dedykowanego dla nich panelu. Z kolei Vooom specjalizuje się w usługach uzupełniających naszą ofertę – komunikacji miejskiej, samochodach na wynajem minutowy, skuterach czy też hulajnogach elektrycznych. Intensywnie pracujemy nad ekspansją zagraniczną i tutaj również upatrujemy szansy we współpracy z Vooom – mówi Jarosław Grabowski, CEO w iTaxi.

iTaxi jest obecne na rynku od 2012 r. i oferuje przejazdy taksówkami w ponad 150 miastach w całej Polsce. Z usług firmy korzysta ponad 3500 firm oraz liczne grono klientów indywidualnych, którzy pobrali aplikację już ponad 200 tys. razy. Vooom zadebiutował w kwietniu br. i już teraz pokazuje na jednej mapie wszystkie dostępne współdzielone środki transportu (rower miejski, skuter, samochód czy hulajnoga) w 12 największych miastach w Polsce. Dodatkowo w Warszawie Vooom pokazuje aktualny rozkład jazdy oraz czas przyjazdów najbliższych autobusów i tramwajów z poziomu konkretnego przystanku.

– Taksówki to istotny element ekosystemu współdzielonej mobilności, więc współpraca z iTaxi to dla nas naturalny krok w rozwoju. Rozpoczęliśmy prace nad umożliwieniem zamawiania taksówek iTaxi bezpośrednio z poziomu aplikacji Vooom. iTaxi będzie też obecne w naszej innowacyjnej ofercie Pakietów Mobilności, które są zupełnie nowym rodzajem benefitów pracowniczych, gdzie to pracownik sam decyduje o tym, czym dojedzie do pracy lub na spotkanie biznesowe. Obecni klienci biznesowi iTaxi będą mogli również korzystać z naszych Pakietów Mobilności – mówi Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom.


★ iTaxi na iOS →

★ iTaxi na Android →

★ Vooom na iOS →

★ Vooom na Android →

1

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mynigga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mynigga
Gość
Mynigga

Tylko bolt i Uber.