iMagazine

Sonos One SL w sprzedaży – głośnik dla tych, którzy nie lubią głosowych asystentów

12/09/2019, 13:17 · · · 4

W poprzednim tygodniu Sonos zaprezentował 3 produkty. Sonos Move, który jest głośnikiem bezprzewodowym, Sonos Port zamieniający system stereo w część systemu Sonos oraz Sonos ONE SL. Ten ostatni właśnie trafił do sprzedaży. To doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy mają dość asystentów głosowych.

Wiele osób w swoich laptopach zakrywa kamerki internetowe. Kamery nie przyjęły się chociażby w telewizorach. Natomiast ostatnie miesiące to liczne kontrowersje związane z asystentami głosowymi. Nawet w przypadku Siri firmy trzecie miały dostęp do nagrań. Nie wszyscy chcemy korzystać z asystentów głosowych, nie wszystkie sprzęty w domu muszą mieć wbudowane mikrofony i wspierać asystentów głosowych. Dlatego też Sonos wprowadził na rynek model One SL.

Ta odpowiedź w postaci, chyba najpopularniejszego aktualnie, głośnika w ofercie firmy. Sonos One SL kosztuje ponad 100 PLN mniej i jedyne czego mu brakuje względem zwykłego modelu to właśnie – mikrofony. Możemy więc nieco zaoszczędzić dodając drugi głośnik i tworząc w ten sposób parę stereo lub kupując dwa tylne głośniki w systemie przestrzennym; stworzonym za pomocą głośników Sonos. Po prostu nie skorzystamy z Alexa czy Google Assistant. Za to wciąż możemy używać Apple AirPlay 2. Wciąż na przykład za pomocą Siri w iPhonie odtworzymy muzykę na głośniku.

Sonos One SL to wydatek 869 PLN. To najtańszy głośnik w rodzinie poza urządzeniami powstałymi we współpracy z IKEA. Natomiast już w październikowym numerze iMagazine przyjrzymy się bliżej modelowi Move.

4

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Remek RogalaPaweł SudnikJacek🎵🎵🎵🎵🎵🎵 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
🎵🎵🎵🎵🎵🎵
Gość
🎵🎵🎵🎵🎵🎵

Czy Sonos Move oraz Sonos One SL obsługują AppleMusic? Tzn czy po włączeniu listy z apple music mogę wyjść z mieszkania z telefonem to rodzinka będzie listy dalej mogła słuchać.

Jacek
Gość
Jacek

Tak

Paweł Sudnik
Użytkownik
Paweł Sudnik

Sonos jako jeden z nielicznych (nie mówię że jedyny!) wspiera Apple Music.

Remek Rogala
Użytkownik

Asystenci głosowi w systemie Sonos nie działają w PL