iMagazine

Netflix trafi do Platformy Canal+

17/09/2019, 13:00 · · · 1

Grupa Canal+ zawarła porozumienie z serwisem Netflix. Wkrótce na dekoderach platformy Canal+ (dawna nc+) zagości Netflix i będzie można doliczyć go do abonamentu. Kolejny element zmian na rynku telewizyjnym. A także potwierdzenie tego o czym 2 lata temu rozmawiałem z przedstawicielem Canal+.

W listopadzie 2017 roku, kiedy Canal+ dołączył do oferty Player.pl rozmawiałem z Jackiem Balickim wiceprezesem firmy do spraw marketingu. Stwierdził on wtedy, że Netflix nie jest bezpośrednią konkurencją dla platformy satelitarnej. Wierzył też w to, że w przyszłości Netflix trafi do ich oferty. Teraz tak się dzieje. Na początku we Francji, a lada moment w Polsce.

Platforma Canal+ nie będzie pierwszym graczem, który decyduje się na takie rozwiązanie. Netflix obecny jest u operatorów „telefonii komórkowej” – Orange, Play, T-Mobile. Więc oferta Canal+ nie będzie dziwić. Decyzja ta jest, jak najbardziej, korzystna. Zarówno dla Canal+, jak i Netflixa. Netflix potencjalnie zyskuje kolejnych abonentów. Natomiast Canal+ zgarnia prowizje i utrzymuje klienta przy swojej ofercie.

Jednocześnie jest to ruch, głównie adresowany do tzw. „maruderów”. Klientów „starej daty”, przyzwyczajonych do obecnego ładu telewizyjnego. Obok tego dla tych, którzy już przywykli do streamingu Canal+, będzie oferować myCanal. Usługę, która będzie działać na zasadach podobnych do Netflixa.

Takie wspólne działania firm, które na pierwszy rzut oka powinny konkurować, już nie powinny nas dziwić. Wszyscy poszukują efektu synergii. Często lepiej zbratać się z rywalem, niż iść na wyniszczenie konkurenta.

1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Artur Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur
Gość
Artur

Osobiście nie rozpatrywałbym tego jako sukces, tylko jako WIELKĄ Porażkę!!! Dwa lata zajęły rozmowy aby Netflix był dostępny na dekoderach Canal+??? Netflix ma swoja aplikacje na WSZYSTKIM co da się oglądać od kilku lat. Szumna zapowiedź Canal+ że juz za chwilkę, już za moment, dadzą swoim klientom możliwość oglądania Netflixa :-) Kolejny raz dowodzi to, jak zacofana jest ta platforma.