iMagazine

Orange udostępnia eSIM (także w Apple Watch) dla klientów korporacyjnych

08/10/2019, 18:00 · · · 5

Na razie żaden z operatorów nie kwapi się, aby dołączyć do Orange i zaoferować wsparcie dla Apple Watch po przez karty eSIM. Natomiast u pomarańczowego operatora także nie wszyscy wciąż mogą z tego skorzystać. Teraz taką możliwość zyskali klienci korporacyjni.

Do tej pory z eSIM dla Apple Watch mogli korzystać klienci indywidualni i biznesowi w abonamencie. W przyszłości będą mogli skorzystać także użytkownicy usługi FLEX. Natomiast od dziś eSIM jest dostępny dla klientów korporacyjnych i instytucjonalnych. Orange udostępnił im usługę eSIM zarówno, jeśli chodzi o smartfony jak i dodatkowe urządzenia takie, jak Apple Watch.

To drobna, ale jakże istotna zmiana. Do tej pory klienci korporacji nie mieli szans na powiązanie swojego zegarka z usługami Orange. A Apple Watch w końcu jest pomocny nie tylko po pracy, ale też w pracy. To także możliwość korzystania na przykład z służbowego iPhone’a 11/ XR także do celów prywatnych za pomocą własnej karty sim jako drugiej karty, gdy mamy podpięty eSIM. Oczywiście zależy to też od tego jak wygląda polityka firmy w tym zakresie, ale dla części to koniec z dwoma telefonami, noszonymi przy sobie. Zastosowań eSIM jest sporo.

Oferta Orange pod tym względem jest unikalna na naszym rynku. Szkoda, że pozostali operatorzy zupełnie pomijają tą kwestie i na razie dają wymijające odpowiedzi.

źródłoOrange

5

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
DaroVan HalentrooMichalMichał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał

Ciekawe jak wyglada sprawa z Nju Mobile, nie ukrywam że byłbym zainteresowany.

troo
Gość
troo

w nju brak esim

Michal
Gość
Michal

A Play ogłosił w marcu że „wdrażają” i potem cisza, żadnej daty ani konkretów. Jeszcze trochę i tylko dla e-sim przejdę do Orange.

Daro
Gość
Daro

Popieram też idę do pomarańczowych tylko dla e-sim pley nie ma pojęcia co i kiedy

Van Halen
Gość
Van Halen

Esim w Orange dla firm dziala od roku. Wtedy wgralem eSim do swojego telrfonu w Zlotych Tarasach – zupelnie za darmo…