iMagazine

Pad od Xboxa w sklepie Apple

11/10/2019, 09:00 · · · 2

Do sklepu Apple Online w Polsce oraz w innych krajach trafił właśnie pad Microsfotu. Nie jest to kontroler dedykowany specjalnie urządzeniom Apple, ale kontroler stworzony z myślą o konsoli Xbox One.

Mija już prawie miesiąc od uruchomienia Apple Arcade. Teraz dostępna jest ona już nie tylko na iPhone’ach i iPadach, ale też na Apple TV i komputerach z macOS. W przypadku komputerów Apple i Apple TV, granie w niektóre tytuły jest możliwe jedynie z wykorzystaniem pada. Apple nie oferuje żadnego własnego kontrolera, a przede wszystkim zachęca do podłączenia posiadanych już urządzeń na przykład od konsoli Sony PlayStation lub Microsoft Xbox One. W ofercie są też pady firm trzecich; kompatybilne ze sprzętem Apple.

W oficjalnym sklepie Apple pojawił się właśnie pad od Microsfotu. To ciekawy ruch ze strony obu stron. Pokazujący, jak bardzo Microsoft i Apple obecnie nie traktują się, jako bezpośredni rywale. Microsoft stara się swoje usługi oferować multiplatformowo i skupiać na nich, a nie rywalizując bezpośrednio na urządzenia czy systemy operacyjne. Także Microsoft raczej nie postrzega Apple Arcade, jako bezpośredniego konkurenta dla Xboxa i usług z nim powiązanych.

Apple Arcade raczej nie ma szans zagrozić prawdziwemu „gamingowi” to raczej usługa dodatkowa, dla „niedzielnych graczy”, którzy co najwyżej mogą dopiero wejść w świat gier i chcieć więcej, na przykład sięgając po standardową konsole.

2

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KrisuuuuPlJakiMany Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JakiMany
Gość
JakiMany

To nie jest Pad, to jest Gamepad albo kontroler. I Gamepad do Xboxa, nie od Xboxa. Jeżeli od to od Microsofta.

Pozdrawiam <3

KrisuuuuPl
Gość
KrisuuuuPl

Jezu widzę że ktoś sobie bardzo poważnie wziął do serca coś pad to pad ja używam padziora więc co za różnica ze to jest pad czy „gejpad” to służy do grania i tyle