iMagazine

iOS 13 już na ponad połowie iPhone’ów

19/10/2019, 08:01 · · · 4

Historia jak zwykle lubi się powtarzać w przypadku Apple. Niecały miesiąc od premiery iOS 13 system działa już na 50% wszystkich iPhone’ach będących w użyciu oraz na 55% sprzętów wprowadzonych na rynek w ostatnich 4 latach.

Wyniki udziałów iOS 13 są nieco gorsze niż iOS 12 w podobnym okresie rok temu. Wtedy adaptacja iOS 12 wyniosła 53% i dane były podane o parę dni wcześniej. Trzeba jednak pamiętać, że tym razem system nie trafił na takie sprzęty jak iPhone 5S, czy 6 i 6 Plus, a to wciąż popularne urządzenia. Do tego nie brakowało opinii by wstrzymać się z instalacją systemu ze względu na różne bugi. Dlatego te 50% wszystkich iPhone’ów w miesiąc to wynik przyzwoity. Choć jestem przekonany, że adaptacja w kolejnych miesiącach pójdzie już nieco gorzej niż w przeszłości. Po roku iOS 13 powinien mieć jednak z powodzeniem ponad 75% udziałów.

Apple zdecydowało się też na podzielenie danymi dotyczącymi iPadOS. W przypadku urządzeń wydanych do 4 lat wstecz adaptacja systemu wynosi 41%, w przypadku wszystkich iPadów jest to 33%. Trzeba pamiętać o tym, że debiut iPadOS nastąpił później, a w dodatku na rynku są liczne urządzenia, które nie wspierają nawet iOS 12.

Google nie podzieliło się żadnymi danymi dotyczącymi Android 10. Ostatnie dane Google’a pochodzą z maja 2019 roku i wynika z nich, że Android 9.0 Pie ma 10,4% udziałów, Android Oreo to 28,3 % udziałów, sporo urządzeń wciąż korzysta z systemów Lolipop (Android 5.0) oraz KitKat. Oczywiście bezpośrednie porównanie nie jest adekwatne ponieważ Google nie odpowiada bezpośrednio za urządzenia obecne na rynku. Tymczasem Apple odpowiada zarówno za sprzęt, jak i oprogramowanie.

4

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MattheushDariusz BieńkowskiDariuszMichal11 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michal11
Gość

ciekawe jaki bedzie nowy iphone se 2

Dariusz
Gość
Dariusz

Biorąc pod uwagę, że są wskazania, żeby ios13 instalować razem z Cataliną, której nie powinno się instalować, jeśli używa się wybranych programów, to ten wynik IMO jest i tak zaskakujący wysoki.

Dariusz Bieńkowski
Użytkownik

Niestety apple zaczyna dość mocno wymuszać na użytkownikach upgrade do nowszych systemów. Przedwczoraj wymazywałem iPhone’a SE, który miał zainstalowanego iOS 12.4. Niestety podczas początkowej konfiguracji nie miałem możliwość tylko musiałem zrobić upgrade do iOS 13. Nie można było tego pominąć.

Mattheush
Użytkownik
Mattheush

Nieźle sobie poczynają dranie… jakiś urząd antymonopolowy powinien ich ukarać za zmuszanie do aktualizacji i brak możliwości downgrade. Swoją drogą, ciekawe, czy iOS 10 też wymusza przy konfiguracji update, bo niedawno konfigurowałem 6S na 9.3.5 i aktywacja przeszła sprawnie bez update :)