iMagazine

Jak szybko ustawić taki sam poziom głośności na dwóch urządzeniach AirPlay 2

04/11/2019, 16:45 · · · 3

Bardzo często kontroluję swojego HomePoda z poziomu iPhone’a lub iPada, celem puszczenia odpowiedniej playlisty. Dodatkowo mam jeszcze Sonos Beama, którego dołączam do HomePoda, aby muzyka płynęła z dwóch głośników jednocześnie. Niestety, często rozjeżdża mi się poziom głośności pomiędzy nimi, głównie dlatego, że Iwona korzysta z HomePoda bez wspomagania się Beamem. Jest jednak na to proste lekarstwo…

Wystarczy wejść do Centrum Sterowania i tam wybrać odpowiednie urządzenie (w tym wypadku HomePoda), a potem, na ekranie, na którym można regulować poziom głośności wszystkich urządzeń, które są aktualnie sparowane, należy przytrzymać przez sekundę lub dwie suwak ogólny. Jak widać na powyższym filmie (na którym dźwięk akurat kieruję do dwóch różnych par AirPods), to powoduje wyrównanie poziomu do głośniejszego urządzenia.

To są te miłe akcenty, za które lubię Apple. Szkoda tylko, że odkrycie tej funkcji samodzielnie graniczy z cudem. Sam dowiedziałem się o niej zupełnie przypadkowo i nigdzie nie znalazłem oficjalnej informacji o tym, że ona w ogóle istnieje.

3

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Wojtek PietrusiewiczMiron Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miron
Gość

Hmmm.. ale w iTunes (obecnie w Music) jest tak samo.. po dodaniu kilku głośników to steruje się „z góry” głośnością wszystkich na raz a po rozwinięciu listy podłączonych przez AirPlay2 urządzeń można zmieniać głośność oddzielnie. Tak od przynajmniej kilku lat i chyba na iOS też tak było odkąd pamiętam (mniej więcej 4 lata).
Mam natomiast pytanie a propos podłączania dwóch urządzeń – czy są jakieś opóźnienia w graniu? Bo u siebie jak podłączyłem HomePod + głośnik Sony SRS-X77 to niestety oba głośniki w jednym pokoju powodowały dyskomfort w słuchaniu ze względu na opóźnienia pomiędzy urządzeniami.