iMagazine

GMK Metropolis – nowy zestaw klawiszy zawitał na mojej nowej klawiaturze

07/11/2019, 13:54 · · · 8

Półtora tygodnia temu dojechała do mnie nowa klawiatura – Think6.5° – o której rozpisałem się przed paroma dniami. Dzisiaj natomiast dotarł lekko opóźniony zestaw klawiszy GMK Metropolis, które na niej zamontowałem.

Jak już wspominałem, zdecydowałem się na Think6.5° wykonany z mlecznego poliwęglanu, dzięki czemu opcjonalne podświetlenie LED może rozświetlać obudowę, po której światło się pięknie rozchodzi. Można oczywiście skorzystać z niemalże dowolnej możliwości konfiguracji całości – kolor może być jeden, dowolny, mogą być animacje, tęcze i cholera wie co jeszcze.

Poliwęglan ma tę fajną cechę, że pasuje do niego niemal każdy zestaw klawiszy. Do dzisiaj miałem na nim zamontowany bardzo monochromatyczny zestaw GMK Minimal, składający się z białych klawiszy z czarnymi legendami. Stanowi to dokładnie przeciwieństwo mojej Doro67, która jest matowo-biała, a ma na sobie czarne klawisze z białymi legendami.

GMK Metropolis, dla odmiany, jest zdecydowanie bardzo kolorowy. Na powyższym zdjęciu widać zestaw bazowy Metropolis wraz z zestawem dodatkowych klawiszy, nazwanych „Signs” (znaki; to te kolorowe z grafikami zamiast napisów). Dodatkowo wykorzystałem fakt, że w Metropolis dominuje granatowy, cyan, pomarańczowy i żółty, włączając odpowiedni tryb podświetlenia, aby pasował do klawiszy.

Ustawiając klawisze dodatkowe, a można to robić niemalże dowolnie, bo GMK Metropolis oferuje ich sporo w zestawie, zdecydowałem się na więcej pomarańczu po lewej stronie i przewagę cyanu po prawej (mam też pomarańczowe strzałki, które wyglądają rewelacyjnie), co też odzwierciedla podświetlenie obudowy.

Miałem spore obawy zamawiając ten zestaw – na renderach wyglądał moim zdaniem słabo – ale na szczęście w rzeczywistości wygląda zdecydowanie lepiej.

8

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


8
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
chieferTomasz PluszczykWojtekHHamondDawid Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dominik
Gość
Dominik

Wojtek, odleciałeś. Już nie ma po co zaglądać na Imagine.pl

HHamond
Użytkownik
HHamond

Popieram w 100% . Tylko kasa się liczy . Wolał bym wspomóc chore dzieci zamiast inwestować w taka klawiaturę i się tym jarać w necie. Kiedyś bardzo Was lubiłem ( Wojtka chyba najbardziej ) ale teraz to ręce opadają . W większości sponsorowane artykuły . Tak, wiem trzeba jakoś żyć ale wydaje mi się ,że można to na swojej pasji i przekonaniach .

Wojtek
Gość
Wojtek

Ty tak na serio?

Czyli o iPhone mogę pisać, a o klawiaturze nie? Mogę wydać 1000 zeta na Smart Keyboard do iPada, ale na mechaniczną nie?

PS. Sponsorowane artykuły są odpowiednio oznaczone. Nie insynuuj proszę takich rzeczy, bo to nie ładnie.

Tomasz Pluszczyk
Użytkownik

I ile chorych dzieci wspomogłeś w tym tygodniu i w tym roku?

Dawid
Gość
Dawid

Wojtek,
ile czasu czekałeś i jak to wychodzi cenowo?

Wojtek
Gość
Wojtek

Od zamówienia do otrzymania nieco ponad 6 miesięcy w przypadku klawiatury. Klawisze jakoś podobnie, może ciut krócej.

chiefer
Gość
chiefer

Cóż, obcując na co dzień ze sprzętem Apple, mamy chyba prawo do odrobiny brzydoty XD