iMagazine

Express Mode dla płatności Apple Pay już dostępny w Londyńskim metrze

02/12/2019, 16:00 · · · 7

Jeśli mieszkacie w Londynie lub wybieracie się do niego, to od teraz mając iPhone’a i/lub Apple Watch przy sobie możecie poruszać się metrem w sposób niezwykle wygodny. Udostępniono tam właśnie tryb ekspresowy. Co ważne niektóre modele mogą być nawet wyładowane.

W Tokyo, częściowo w Nowym Jorku i teraz w Londynie działa tryb ekspresowy dla Apple Pay. Dzięki niemu niewymagana jest weryfikacja Touch ID lub Face ID. Wystarczy przyłożyć iPhone’a lub Apple Watch do czytnika na bramce przy wejściu do metra. A z wybranej karty zostaną ściągnięte środki. To jeszcze bardziej przyśpiesza wykorzystanie iPhone’a w transporcie miejskim, ale też upłynnia ruch w tak zatłoczonych przecież miastach jak Tokyo, czy Londyn.

Co istotne opcja ta działa również na wyładowanych iPhone’ach XR lub nowszych i Apple Watch 4 lub 5. Dzięki czemu nawet w tak awaryjnej sytuacji skorzystamy z metra i wrócimy do domu czy hotelu. Funkcje Eksress Mode znajdziemy w ustawieniach Apple Pay i Wallet.

źródłoMacStories

7

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JacekPaweł NyczajPiotrPatrykMateusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz
Gość
Mateusz

A jak wygląda ogólnie kontrola po płatności za przejazd z Apple Pay? Pokazuję kontrolerowi telefon?

Patryk
Gość
Patryk

Przy wejściu do londyńskiego metra są bramki, przez które trzeba przejść. Niby można przeskoczyć, ale na każdej stacji jest ochrona która wszystko monitoruje. Dlatego więc rzadko zdarzają się jakieś kontrole. Myśle, że nawet jakby były jakieś wątpliwości do można przecież dostać np. mandat, do którego można się odwołać w ciągu kilku tygodni wysyłając dowód bankowy.

Jacek
Gość
Jacek

Na DLR są częste kontrole. Soi kilku ludzi z czytnikami i niezależnie czy masz oysterkę, kartę, telefon czy zegarek sprawdzą czy się „odbiłeś na wejściu”. Po prostu urządzenie jest identyfikowane w systemie jako karta płatnicza ze swoim numer i ten numerem, który jest indywidualny dla każdego urządzenia. To widać np. na koncie w TFL/Oyster gdy masz podpiętą kartę zbliżeniową.

Piotr
Gość
Piotr

W Nowym Jorku nie ma jako takich kontrolerów. Mandat można dostać tylko za oszukiwanie przy bramce lub przy wejściu do autobusu

Jacek
Gość
Jacek

Tak, zbliżasz do czytnika jak zwykłą kartę zbliżeniową lub Oysterkę. Urządzenie widzi telefon jako kartę płatniczą i rozpoznaje czy była użyta na wejściu. Jeżeli nie to £80 kary.

Paweł Nyczaj
Gość
Paweł Nyczaj

Trzeba dodać, że to działa pod warunkiem wybrania karty przeznaczonej do płatności błyskawicznych w transporcie miejskim. Nie każdy wie, że najpierw trzeba ustawić taką kartę. Ciekawe, czy w Polsce działa to w metrze i w biletomatach w autobusach

Jacek
Gość
Jacek

To musi być zaimplementowane w systemie rozliczeń przewoźnika. Nie dzieje się z automatu.