iMagazine

Unshaky – tymczasowa software’a naprawa wadliwych klawiatur w MacBookach

08/12/2019, 10:20 · · · 4

Unshaky to program, który nigdy nie powinien powstać, ale oto jesteśmy w świecie, w którym potrzebujemy aplikacji naprawiającej działanie klawiatur Maców wyposażonych w mechanizm motylkowy, czyli w MacBookach, MacBookach Air (od 2018) i MacBookach Pro (od 2016).

Działanie programu jest bardzo proste – próbuje on wykryć, kiedy naciśnięcie jakiegoś klawisza zostanie zarejestrowane dwukrotnie w bardzo krótkim odstępie czasu (domyślnie 40 ms) i jeśli takowe podwójne naciśnięcie wykryje, to przepuszcza tylko jedno z nich, dzięki czemu na ekranie nie zobaczymy powtarzających się literek, najczęściej „ee”. Instrukcja konfiguracji Unshaky znajduje się tutaj.

Unshaky – za darmo

4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DropletWooadam w. 🦁 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adam w. 🦁
Użytkownik

MacBook 2016 here, still zero problems with keyboard 😄😋

Woo
Gość
Woo

„Still” is a keyword.

adam w. 🦁
Użytkownik

„2016” is a keyword! Jakbyś zauważył to mój laptop ma ponad 3 i pół roku, więc nie doszukiwałbym się nagłego wystąpienia problemu – inni zgłaszali problem z klawiaturami już po tygodniu używania ¯_(ツ)_/¯

Droplet
Gość
Droplet

To Apple jeszcze nie dodało takiej „wtyczki” z kolejną aktualizacją MacOS🤪