iMagazine

Apple TV App dostępna na telewizorach LG

04/02/2020, 09:44 · · · 6

LG właśnie poinformowało o udostępnieniu aplikacji Apple TV na wybrane telewizory z 2019 roku. Wkrótce aplikacja ma być dostępna także na kolejnych modelach. To spore ułatwienie z dostępem do AppleTV+. My wciąż czekamy na rozszerzenie możliwości Apple TV App.

Apple TV App – czyli aplikacja Apple TV w maju 2019 roku pojawiła się na urządzeniach Apple i telewizorach Samsung (modele z 2018 i 2019 roku). Później została wprowadzona na niedostępne w Polsce urządzenia Roku i Amazon Fire TV. Wreszcie od dziś powinna zacząć być dostępna na zeszłorocznych modelach telewizorów LG. W pierwszej kolejności będą to ekrany OLED B9, C9, E9 i W9 oraz ekrany LCD z serii NanoCell czyli te z oznaczeniem SM9 i SM8. Jest to globalny „rollout” co oznacza, że niekoniecznie już dziś aplikacja pojawi się na Waszym telewizorze, aktualizacja może być dopiero za kilka dni. Warto sprawdzać aktualizację, katalog z aplikacjami, ale też nie panikować, gdy aplikacji jeszcze nie będzie.

W późniejszym terminie aplikacja ma pojawić się na telewizory z serii UM7 i UM6 oraz modele z 2018 roku. Natomiast na modelach z 2020 roku Apple TV App będzie preinstalowana domyślnie.

Apple TV App to nie tylko dostęp do usługi Apple TV+, to także filmy z iTunes oraz wsparcia dla innych serwisów VOD gdzie Apple TV App jest hubem umożliwiającym wygodne przeglądanie treści. W Stanach Zjednoczonych w ten sposób można oglądać większość serwisów VOD oraz kanałów telewizyjnych.

6

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Paweł OkopieńSebastianrlikitarczukPaweł OkopieńGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Gość
Grzegorz

Z tym sony to strasznie kombinują.
Tak jakby nie można było wypuścić aplikacji na android tv…

rlikitarczuk
Użytkownik
rlikitarczuk

Paweł, nie wspominałeś nic na temat aktualizacji w zeszłym tygodniu telewizorów Sony do Android 9 wraz z AirPlay i HomeKit.

Paweł Okopień
Gość
Paweł Okopień

O tej aktualizacji pisałem wielokrotnie. Temat aktualizacji do Android 9 był i właściwie jest ciągnącą się operą :(

rlikitarczuk
Użytkownik
rlikitarczuk

No tak, jednak ta opera miała swój finał 29 stycznia i można się już cieszyć tym nowym Androidem z wszystkimi dodatkami :)
https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00236430