iMagazine

Apple udostępnia aplikację Swift Playgrounds dla macOS

12/02/2020, 21:20 · · · 0

Apple wydało właśnie aplikację do nauki programowania w języku Swift na system macOS. Aplikacja dostępna do tej pory była tylko na platformie iPadOS. Swift Playgrounds na komputery Mac napisano w oparciu o technologię Catalyst, czyli przenosząc aplikację z iPada do naszych maków.

Taka implementacja po stronie Apple była kwestią czasu. Popularność Swift Playgrounds jest ogromna. Samo środowisko programistyczne pozwala na naprawdę solidną naukę programowania w języku Swift, ale nie tylko. Oprócz podstawowego, rozbudowanego kursu tego języka, który przygotowało Apple we współpracy z partnerami, sami możemy tworzyć dodatkowe kursy oraz pełne aplikacje.

W Polsce największym orędownikiem Swift Playgrounds jest Krystian Kozerawski, który od kilku lat uczy dzieciaki programowania na platformę Apple – właśnie w oparciu o Swift Playgrounds. Jego historia (sam developerem jest raptem kilka lat) pokazuje, że programowanie to umiejętność równie ważna, co nauka języków. Ba, to przecież de facto także uczenie się języka – Swift.

Jeśli chcecie zacząć przygodę z programowaniem na platformę Apple – to przez najbliższą dekadę lepszego momentu niż ten, nie będzie. Z wielu powodów, ale to temat na osobny wpis.

źródłomacRumors.com

0

Krzysztof Kołacz

Fan Apple. Redaktor iMagazine.pl. 🎙 Podcaster: www.boczemunie.pl. Mówca publiczny. 🏃🏻‍♂️ Biegacz. Pasjonat ☕️ speciality. 👉 www.krzysztofkolacz.pl