Apple TV+ – podsumowanie premier #4
Zapraszam do #4 wydania zbiorczego podsumowania najważniejszych informacji, zapowiedzi oraz premier, w ramach platformy VOD Apple.
„Visible – Out on Television”
W Walentynki na platformie Apple TV+ swoją premierę miał nowy serial dokumentalny „Visible – Out on Television”, który może wzbudzać kontrowersje. Celowo nie wyłączamy Wam możliwości komentowania tego wpisu, wierząc w poziom naszych czytelników, więc liczę, że się nie zawiedziemy. Wracając do samej produkcji, której pierwsze trzy (z pięciu) odcinki udało mi się już obejrzeć – jest to zdecydowanie świeże, do bólu prawdziwe i społecznie potrzebne spojrzenie na kwestię walki, jaką toczą osoby LGBTQ. Walki o pełne prawa życia w społeczeństwie obywatelskim.
Całość opowiedziana jest z punktu widzenia branży telewizyjnej, pokazując jej ewolucję i rewolucję, którą wywołał ruch LGBTQ. Tematy homofobii, własnej akceptacji czy tożsamości, osadzone chronologicznie na osi czasu, pokazują przekrój amerykańskiego przemysłu telewizyjnego od lat czterdziestych do dziś. Apple zdobyło prawa do dziesiątek, archiwalnych materiałów telewizyjnych, które przeplatają narrację, dodając całej produkcji niespotykanej dotąd, autentyczności. To nie jest kolejna, fabularyzowana, cukierkowa historia o bólu spowodowanym brakiem akceptacji i walce o swoje prawa. To brutalnie prawdziwe zderzenie się z problemem, który do dziś dotyka wiele państw (w tym Polskę), a o którym za często mówi się, w oderwaniu od faktów. Gorąco Wam polecam tę pozycję w bibliotece Apple TV+.
„Amazing Stories”
W tym tygodniu Apple udostępniło też zwiastun nadchodzącego serialu science fiction, pt. „Niesamowite historie”, który jest przeróbką oryginalnej serii z lat 80. o tej samej nazwie.
„Amazing Stories” to jeden z pierwszych programów telewizyjnych, które Apple wybrał dla Apple TV+, a każdy odcinek będzie koncentrował się na nowym temacie, podobnie jak „Czarne lustro” czy „Strefa zmierzchu”. Oryginał został stworzony przez Stevena Spielberga, który jest producentem wykonawczym jego nowej odsłony. Apple obiecuje, że każdy odcinek
„przeniesie widzów do świata cudów, przez pryzmat najbardziej pomysłowych twórców, reżyserów i pisarzy”.
Gwiazdy w „Amazing Stories” to: Dylan O’Brien („Maze Runner”, „Teen Wolf”), Victoria Pedretti („You”), Josh Holloway („Lost”, „Yellowstone”), Sasha Alexander („Rizzoli and isles” , „Shameless”) oraz Robert Forster („Twin Peaks”).
„Amazing Stories” ukaże się w piątek, 6 marca, a pierwszy sezon serialu będzie miał 10 odcinków.
Apple nabyło prawa do nowego projektu Mahershala Ali – „Swan Song”
Apple ogłosiło wczoraj, że nabyło prawa do nowego projektu filmowego z udziałem Mahershali Ali, który wcześniej zdobył Oscary za najlepszego aktora drugoplanowego w „Green Book” oraz „Moonlight”. Film zostanie napisany i wyreżyserowany przez Benjamina Cleary’ego.
„Swan Song” podejmie próbę odpowiedzenia na często stawiane w kinie pytanie: Jak daleko jesteś w stanie się posunąć, aby zadbać o szczęście osób, które kochasz? Akcja osadzona będzie w niedalekiej przyszłości, a Ali zagra główną rolę, Milo.
Swan Song wejdzie do produkcji wiosną. Apple nie potwierdziło planowanego czasu premiery, ale powiedziało, że doczekamy się również premiery kinowej (oprócz premiery wyłącznie w ramach Apple TV +).
„Nie możemy się doczekać, aby ujrzeć połączenie wizji Benjamina z niezaprzeczalnym talentem Mahershali. Chcemy przedstawić tę wielowarstwową historię publiczności na całym świecie”.
– powiedział Matt Dentler, szef działu rozwoju i przejęć w Apple. „Swan Song” dołącza do rosnącej listy oryginalnych produkcji Apple TV+. Kolejny, poważny film Apple, „The Banker”, zadebiutuje 20 marca, po tym jak w styczniu zapowiedziano jego odwołanie. Dobrze, że ostatecznie się na to nie zdecydowano.
Komentarze: 2
Visible jestem ciekaw, choć muszę przyznać, że medialne przedstawianie tej tematyki mnie często drażni. Co do homofobii w naszym kraju to mój syn miał wychowawcę tej orientacji (małe prowincjonalne miasteczko), najlepszego jakiego znam, poradził sobie z trudną klasą – opinie innych nauczycieli – jak on miał wychowawstwo to problemy się skończyły. A z jego orientacją problem mieli rodzice tylko jednego dziecka. Taką mamy wielką homofobie 🙂
Visible jestem ciekaw, choć muszę przyznać, że medialne przedstawianie tej tematyki mnie często drażni. Co do homofobii w naszym kraju to mój syn miał wychowawcę tej orientacji (małe prowincjonalne miasteczko), najlepszego jakiego znam, poradził sobie z trudną klasą – opinie innych nauczycieli – jak on miał wychowawstwo to problemy się skończyły. A z jego orientacją problem mieli rodzice tylko jednego dziecka. Taką mamy wielką homofobie 🙂