Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu ProRAW w iPhone 12 Pro okiem Austina Manna

ProRAW w iPhone 12 Pro okiem Austina Manna →

7
Dodane: 2 lata temu
fot. Austin Mann

Jeśli interesuje Was temat ProRAW w nowych iPhone’ach 12 Pro (tylko w modelach Pro) oraz to, co z tego formatu można wyciągnąć, to zdecydowanie polecam przejrzeć artykuł Austina Manna (link również zaszyty pod tytułem).

Demonstruje on co ten format potrafi, czym różni się od zwykłych zdjęć z iPhone’a 12 Pro oraz jak go można najlepiej wykorzystać. Osobiście nie mogę doczekać się kiedy w końcu będę mieć telefon wyposażony w ProRAW i prawie kupiłem 12-tkę Pro z tego powodu, ale niestety, pozostałe elementy tego modelu iPhone’a mnie zniechęciły do siebie. Może w przyszłym roku…

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 7

Ja też się ucieszyłem, ale dostałem kubeł zimnej wody jak zobaczyłem, jakie duże problemy mają te telefony w pracy ze światłem w kadrze – dziwne odbicia, flary i zielonkawe punkty – lustrzane odbicia obiektów. Jechałem kupić telefon 12 Pro Max. To jakieś jaja, urządzenia za 1 tys. zł nie mają z tym problemów!!! Uprzedzam pytania – pracuję od lat profesjonalnie z obrazem na lustrzankach full frame. Telefon mi się bardzo podoba, ale te problemy konstrukcyjne – nie wiem, wina zastosowanych powłok przy soczewkach? Wpiszcie sobie “iphone 12 pro max flare lens problems” na Youtube. Będziecie w szoku, a na forum strony Apple też w tej sprawie gorąco. Ludzie oddają sprzęt. https://uploads.disquscdn.com/images/e2a4883d02b7433eadff7b26dd9ed6ed2385e13adf8032e648b87dbeae940b91.png

Problem nie dotyczy tylko 12 pro, ale jest tez obecny w moim iPhonie 7 Plus

Problem w 12-tach niestety przybrał za duże rozmiary.

Hej, na Twoim miejscu zadałbym to pytanie ponownie. A potem ewentualnie jeszcze raz. Na końcu pewnie wysłałbym maila z grzecznym wyjaśnieniem, że ktoś tutaj zachowuje się jak mocno niewychowany człowiek. Może dzięki temu komuś zrobi się głupio i coś do niego jednak dotrze? :)

BTW kiedyś wychodziłem z założenia, że takie działania to walka z wiatrakami, Ostatnio doszedłem jednak do wniosku, że trzeba się starać o mądrzejszą planetę. Odpuszczając, odwracamy wzrok i machamy nie tylko ręką, ale i białą flagą…

Na Twoim miejscu zadałbym to pytanie jeszcze raz. A potem pewnie wysłałbym maila z grzecznym wyjaśnieniem, że ktoś tutaj zachowuje się jak niewychowany człowiek. Może temu komuś zrobi się głupio i dzięki naszej konsekwencji coś do niego dotrze? :)
Kiedyś wychodziłem z założenia, że to walka z wiatrakami i strata cennego czasu. Ostatnio jednak doszedłem do wniosku, że trzeba dbać o naszą planetę. Odpuszczając, machamy nie tylko ręką, ale i w pewnym sensie białą flagą.