Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Jakie nowe produkty Apple zaprezentuje w marcu 2021?

Jakie nowe produkty Apple zaprezentuje w marcu 2021?

10
Dodane: 3 lata temu

Jeśli wierzyć źródłom Jona Prossera, na marcowym keynote Apple’a, zobaczymy trzy nowe produkty…

Jon przed dwoma dniami poinformował, że Apple w marcu pokaże trzy nowy produkty, o który dostał pewne informacje, ale nie wyklucza, że jeszcze coś dodatkowego może zostać zaprezentowane. Obecnie ma potwierdzenie, że światło dzienne ujrzą:

  • Nowe iPady Pro, zapewnie wyposażone w Apple A14X lub podobny układ. Bardziej ciekawy jestem jednak tego, czy będą miały nowe ekrany Mini LED i co jeszcze znaczącego wprowadzą.
  • Magic Keyboard dla nowych iPadów Pro, co sugeruje, że model wprowadzony przy okazji premiery iPada Pro (2020) nie będzie pasował. Spodziewałem się tego i nie podoba mi się ta zagrywka, zakładając że format nowej konstrukcji pozostanie bez zmian. Jednocześnie ciekawy jestem, czy zmiany w designie iPada będą znaczące, czy raczej będzie to kosmetyka, aby kupić nowe akcesoria.
  • AirTags. Tak, mają w końcu trafić w nasze ręce.

Ale kiedy dokładnie? 16 marca został wkluczony przez Marka Gurmana, więc pozostają jeszcze 4 inne wtorki w miesiącu – 2/03, 9/03, 23/03 i 30/03. Wtorek jest najbardziej prawdopodobny historycznie, ale jeśli to będzie „keynote”, który został zawczasu nagrany, podobnie jak ostatnie inne prezentacje, to teoretycznie jest tutaj większe pole do manewru.

Są też plotki o innych produktach, które mogą, ale nie musza zostać pokazane. Wśród nich znajdziemy:

  • iPad Mini, wyposażony w 8,4-calowy ekran z mniejszymi ramkami, ale zachowujący Touch ID, czyli design starych iPadów.
  • AirPods 3. Osobiście spodziewam się tych ciut później.
  • Apple TV…
  • Nowe Maki z Apple M1x/M2, ale tych spodziewamy się raczej w drugiej połowie roku.
  • Odświeżone AirPods i AirPods Pro – te mają debiutować w pierwszej połowie 2021 r.

Biorąc pod uwagę, że mojego iPada Pro kupiłem 7 listopada 2018, czyli 840 dni temu, to bardzo mocno czekam na nowe modele. Mam tylko nadzieję, że nie wprowadzą czegoś, co mnie od nich odwiedzie, np. zdecydowanie wyższą cenę. No i mogliby opuścić cenę Magic Keyboard dla iPada Pro, bo jest ciut absurdalna. Jak bardzo Apple nie promowałoby iPadOS jako alternatywy dla PC-ów, to ten system jeszcze nie zapewnia mi tego, co od niego wymagam i jednocześnie nie zastąpi mi MacBooka Pro, co powoduje, że nie mam ochoty wydawać 7K PLN na ten produkt.

A Wy na co czekacie?

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 10

Liczę , ze tajemnicze AirTags w końcu się pokażą , bo to niekończąca się opowieść , iPada 2020 kupiłem i nie będę go zmieniać bo kosztowała mnie ta przyjemność z pencilem 9500, czekam tak naprawdę na nowego iMaca. Takiego z FI, iPad Pro wystarcza mi i załatwia większość zadań , ale chce mieć nowoczesny komp stacjonarny. Najlepiej w nowym designie / mam na myśli coś w stylu monitora od MacPro. Czytałem gdzieś o HomePod Max. Ciekawe czy to bajki czy coś takiego się pojawi .

Ja czekam na nowe iPady Pro, bo chcę w końcu wymienić mojego leciwego Air 2. Nowy Pro najprawdopodobniej posłużyłby mi kolejne 5 lat. Moim planem jest też pozbyć się MacBooka, by iPad był jedyną mobilną maszyną, a do domowej pracy został już tylko iMac – którego zapewne wymienię na model z procesorem Mx, ale to raczej dopiero przy drugiej lub trzeciej generacji. W każdym razie, iPad jest tym na co czekam.

Docelowo tak, ale na pewno nie od razu, bo mam jedną MK od iMaka wolną i w razie czego będę jej używał. Na razie nie za bardzo jest wybór, bo produkt Apple jest: a) drogi b) nie ma np klawiszy funkcyjnych. Logi ma fają alternatywę, ale: a) materiał mi średnio odpowiada b) niesamowicie pogrubia iPada. Skończy się zapewne tak, że nieważne na co się zdecyduję, to będzie to raczej wynoszone z domu tylko jak będę wiedział, że będzie mi potrzebna klawiatura. Jak nie, to zwykły case. Na początek sam iPad i Pencil.

Jakbyś czytał w moich myślach. Mam iMaca i czekam na tego z M.. procesorem, mobilnie iPad Pro (czekam na niego) i biorę do niego klawiaturę. Mam nadzieję, że będzie ją można trochę bardziej odchylić i (może) będą klawisze funkcyjne.

Czekam na nowe Apple TV. Mam w salonie rzutnik i brakuje mi urządzenia, które byłoby do niego podłączone na stałe. Z NAS-a przez Macbooka da się wszystko odtworzyć, VOD-y też śmigają, ale Apple TV` to zupełnie inny poziom wygody sterowania. Czekam od sierpnia 2020 i mógłbym napisać, że moja cierpliwość powoli się kończy. Ale szczerze mówiąc, nie widzę alternatywy. Natomiast szkoda mi kupować aktualne ATV, bo kto wie, jak długo będzie aktualizowane. A urządzenia Apple powinny być na lata.

Gdzieś widziałem zdjęcia jak będzie wyglądało nowe ATV, idą w gry i zrobią z niego konsolę, za bardzo mnie to nie interesuje. Mam ATV gen3 od wielu lat i nie wyobrażam sobie życia z multimediami bez AirPlay. Kupię ATV4K do Netflixa i rzutnika w salonie, a stare zostawię do odtwarzania muzyki ze Spotify na dużym stereo.